הלום קרב ניסה להצית את עצמוהבוקר (רביעי), לוחם שסובל מפוסט טראומה והיה במאהל מול משרדי אגף השיקום של משרד הביטחון בפתח תקווה, שפך על עצמו בנזין ואיים כי יצית את עצמו. כוחות ההצלה הוזעקו למקום.

"אחד המפגינים ברחבת החניה בכניסה למשרדי אגף השיקום בפתח תקווה שפך על עצמו בנזין. מאבטחי משרד הביטחון שהבחינו במעשה השתלטו עליו באופן מידי", נמסר ממשרד הביטחון. עוד הדגישו כי "המפגין אינו מוכר כנכה צה"ל ולא הגיש בקשה להכרה בו".

בחודש שעבר נכה צה"ל איציק סעידיאן, בן 26, הצית את עצמו מול משרדי אגף השיקום של משרד הביטחון, לאחר שהיה נתון במשבר נפשי וכלכלי בעקבות הפוסט-טראומה שבה לקה בשירותו הצבאי. סעידיאן בן ה-26 השתתף בלחימה במבצע צוק איתן בשוג'אעייה שברצועת עזה בקיץ 2014, והחברים שנהרגו שם, המראות שראה והריחות מאותו קרב לא עוזבים אותו מאז. הוא הוכר כזכאי ל-25% נכות, והתלונן בעבר על כך שמדובר בשיעור נמוך מדי.

הממשלה אישרה בתחילת השבוע את רפורמת "נפש אחת", שבמסגרתה יועבר סכום בהיקף של כ-300 מיליון שקל לאגף השיקום, בדגש על טיפול בנפגעי פוסט-טראומה, שיהיה בבסיס תקציב המדינה. במקביל, הממשלה הנחתה את שר הביטחון בני גנץ לקדם תיקוני חקיקה רלוונטיים שיסייעו לנכי צה''ל ולקדם את המשך יישום הרפורמה בנושאים שטרם טופלו, וכן להביא לאישור הממשלה את המשאבים הדרושים למימוש התוכנית על כל חלקיה.