טרור הטיקטוק: תופעה חדשה הולכת ומתגברת בחודשים האחרונים בקרב צעירים ערבים במזרח ירושלים - הם מתעדים את עצמם תוקפים חרדים וחיילים, מבזים סמלי ישראל ויהדות ומעלים את התיעוד לרשת החברתית 'טיקטוק'. תיעודים שהופצו ברשתות בשבוע האחרון מראים כיצד צעירים ערבים מבזים את בית המשפט, בסרטון אחר צעיר ערבי סתר בעוצמה לצעיר חרדי ברכבת הקלה בירושלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחד המקרים שהציפו את התופעה המשפילה התרחש השבוע כשקבוצת צעירים חרדים הותקפו כשהיו בדרכם הביתה על קו הרכבת הקלה, רק כדי להיות מושא ללעג בסרטון בטיקטוק. הרב יהודה אוירבך, אביו של נער בן 15 שהותקף סיפר בשיחה עם N12: "כשהוא חזר הביתה הוא סיפר לי שבמהלך הנסיעה ברכבת, שמונה צעירים ערבים עלו והתקרבו אליהם בצורה מאיימת. פתאום אחד מהם הוריד לו סטירה, המשקפיים שלו עפו וזה היה מאוד לא נעים ומאוד משפיל. כעת נחצים קווים אדומים כשאירועי האלימות האלו נעשים בכוונה תחילה על-מנת להשפיל ועוד מפרסמים על כך בגאון ברשת. זה מלמד אותי שפשוט איבדנו את ההרתעה".

תיעוד נוסף שהפך לויראלי ברשת החברתית 'טיק-טוק' הוא של שלושה צעירים ערבים ששוחררו ממעצר לפני כשבועיים על ידי בית משפט השלום בבאר-שבע. לאחר שהדיון הסתיים השלושה תיעדו את עצמם בתוך אולם בית המשפט, יושבים על כיסאות השופטים ורוקדים לצליל מוזיקה. התיעוד המבזה הועלה לרשת החברתית טיק-טוק.

בתוך כך, בצל חודש הרמדאן, בימים האחרונים גוברת המתיחות במזרח ירושלים ובמיוחד באזור שער שכם בעיר העתיקה. המשטרה עצרה אתמול 21 חשודים שהפרו את הסדר הציבורי, זרקו אבנים, בקבוקים וחפצים שונים ושיגרו זיקוקי דינור באופן המסכן את האזרחים בסביבה.

מהמשטרה נמסר בנוגע לאירועי האלימות בשער שכם: "במהלך הימים האחרונים פועלים כוחות משטרה רבים אל מול אירועי הפרת סדר אלימה בה נוטלים חלק עשרות רבות של צעירים במזרח ירושלים, סמוך לשערי העיר העתיקה בדגש לשער שכם המהווה ציר הכניסה המרכזי לסמטאות העיר ולהר הבית. במהלך הפרות הסדר יודו אבנים, בקבוקים וחפצים שונים, נורו זיקוקים ואף מספר אזרחים שנקלעו למקום נתקלו באלימות ונגרם נזק לכלי רכב וניידות משטרה.

"במהלך פעילות כוחות המשטרה השונים נעצרו 21 חשודים, ביניהם אף קטינים שלקחו חלק בהפרות הסדר, אירועי האלימות וגרימת הנזק לכלי הרכב. החשודים הועברו לחקירה במסגרתה שוחררו חלקם בתנאים מגבילים והיתר הוארך מעצרם. משטרת ישראל תמשיך לפעול לשמירת הסדר הציבורי ותפעל אל מול פורעי חוק ביד נוקשה תוך מיצוי הדין עמם".

מדוברות הרשות השופטת נמסר בתגובה: "מבדיקה שנערכה על ידי הנהלת בתי המשפט בעקבות סרטון ה Tiktok שפורסם עולה כי הסרטון פורסם לפני כשבועיים באולם בהיכל המשפט בבאר שבע בעת שהאולם היה ריק. מועד הצילום אינו ידוע. הנושא מצוי בבדיקה".