"מרגיש לא בטוח": הנרי ססין, הבעלים של גלידריית "ויקטורי" בבת ים, שהושחתה בהתפרעויות בעיר, שב הבוקר (חמישי) לעסק וראה את הנזק הרב. "הם שברו את כל המקום, הכול זכוכיות - אין לי מושג מה הנזק", סיפר וביקר את התנהלות המשטרה: "הם לא עשו מספיק".

"אני מרגיש לא בטוח ורע לי מאוד", תיאר ססין את תחושותיו. "אני 21 שנה פה ורק לפני 20 שנה זה קרה בפעם אחרונה. עכשיו זה קורה שוב ואני לא יודע מתי זה יפסיק. אנחנו חיים יחד וצריך להיות בנינו אמון ואחווה - לא להגיע לדברים כאלה".

הנרי סאסין, בעל הגלידרייה שנהרסה במהלך ההתפרעויות  (צילום: N12, החדשות12)
הנרי ססין, בעל הגלידריה שהושחתה בבת ים | צילום: N12, החדשות12

"הם שברו את המקום, כל הזכוכיות", סיפר על הנזק שנעשה למקום והוסיף: "אין לי מושג מה הנזק, צריכים לראות מה אפשר לסדר ומה אפשר לעשות. אנחנו חיים במדינה אחת, במקום להתעסק בשטויות ולשבור אחד לשני את העצמות - בואו נראה איך אנחנו לומדים מזה דברים טובים יותר ומתקדמים בחיים. יש יותר דברים טובים לעשות בחיים מאשר דברים רעים".

המון זועם הגיע אמש לבת ים ובמהלך ניסיון צעידה לכיוון יפו, הפורעים ניפצו ופגעו בעסקים שונים. בשלב מסוים הם נעצרו במרכז הטיילת בעיר, שם גם נמצאת הגלידריה שהושחתה, וההמון ביצע ניסיון לינץ' בצעיר ערבי שעבר עם רכבו במקום. הצעיר נפצע באורח קשה ופונה לבית החולים איכילוב.

ההרס בגלידרייה שנהרסה במהלך ההתפרעויות בבת ים (צילום: N12, החדשות12)
הנזק שנגרם לגלידריית "ויקטורי" בבת ים | צילום: N12, החדשות12

"המעשים הללו אורגנו על ידי פרובוקטורים שהגיעו מחוץ לעיר ואינם תושבי בת ים, ובאו לפה כדי לעשות מעשי ונדליזם. זו לא דרכנו", אמר ראש העיר, צביקה ברוט, "למשטרה היה מידע בנושא מראש והיא נערכה בכוחות גדולים. עלינו לעשות הכול כדי לוודא שהשקט יחזור לעיר בהקדם".