קצת יותר מיממה מאז התקרית שבה הותקף חבר הכנסת עופר כסיף בהפגנה בירושלים, בכירים במשטרה מגבים את השוטר ונותנים בו אמון מלא, כך דווח הערב (שבת) במהדורה המרכזית. במקביל, מפגין שנעצר טוען ששמע את השוטרים מתאמים לכאורה גרסאות לאחר האירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשטרה טוענים שכסיף תקף את השוטר לפני התקרית, וזה הגיב מבלי לדעת במי מדובר, למרות שבתיעוד של האירוע נשמעים הנוכחים צועקים שכסיף הוא חבר כנסת. גורמים בכירים במשטרה מאמינים לגרסת שוטר היס"מ, וזאת לאחר ששוחחו עם המפקדים שהיו בשטח. בינתיים, במחלקה לחקירות שוטרים פתחו בחקירת האירוע.

נראה שלפי שעה יש כמה נקודות במחלוקת לגבי המקרה: האם אף אחד מהשוטרים והמפקדים שהיו בהפגנה אכן לא זיהה את חבר הכנסת כסיף? נראה שלא. הסוגייה השנייה היא האם כסיף תקף את השוטר לפני התקרית או רק התנגד פיזית? נראה שמצלמות הגוף של השוטרים לא נותנות תשובה חד משמעית, וכאן תידרש חקירת מח"ש. ולבסוף כמה תגובת השוטרים הייתה אלימה? קצין בכיר במשטרה אמר בעניין זה ל-N12: "כששוטר מקבל בעיטה ממפגין שהוא לא יודע שהוא חבר כנסת, מצופה ממנו שיעצור אותו". 

"אי אפשר להשמיט את זה מהדו"ח"

בריאיון בלעדי ל-N12 טוען אחד העצורים באירוע כי הוא שמע שוטרים מתאמים ביניהם גרסאות בעת הדיווח על מה שהתרחש באותה הפגנה. גיל המרשלג, פעיל במחאה שנעצר אתמול סיפר: "ישבנו כל העצורים יחד בחדר והשוטר שתקף את כסיף מילא דו"ח פעולה. במהלך מילוי הדו"ח, נכנס שוטר נוסף ואומר לו שהפנים של עופר נפוחות, שהוא לא יכול להשמיט את זה מהדו"ח ושעדיף לו להתייחס לזה בדו"ח".

"השוטר אמר לו 'תכתוב שתי אצבעות בעיניים'", המשיך המרשלג. "הדיבור ביניהם היה דיבור בלחישות. באותה העת הם היו מודעים לסערה הציבורית והשוטר מילא את הדו"ח במשך שעה ארוכה. יצא לי בעבר לראות שוטרים ממלאים דו"חות כאלו וזה אף פעם לא לוקח כל כך הרבה זמן, עם כזו זהירות".

עופר כסיף בבית חולים
ח"כ כסיף בבית החולים לאחר התקיפה

המרשלג נעצר לאחר שניסה למנוע מניידת משטרה לעצור את חברו. "עצרו אותי והעלו אותי לסוואנה. כשהורידו אותי השוטר הטיח בי 'סתום את הפה' והיה נראה עצבני. כשהמתנתי לחקירה ראיתי שהשוטר רושם את הדו"ח במשך שעה ארוכה ובמהלכה נכנס יס"מניק אחר שאמר לו על עניין הנפיחות בפנים. מדובר בשוטר מנוסה, זו לא הייתה ההפגנה הראשונה שלו ואין צורך להדריך או להכווין אותו. זה היה נראה לא טוב".

כאמור, בתגובת המשטרה נטען כי כסיף תקף את השוטרים קודם לאירוע. "אני לא ראיתי שעופר תקף את השוטרים לפני כן", אומר המרשלג. "ראיתי אותו עומד בחזית עם המפגינות והמפגינים מול המשטרה והוא אפילו דיבר עם מפקד הכוח".

האירוע התרחש אתמול, במסגרת הפגנה שהתקיימה בשכונת שייח ג'ראח בירושלים נגד פינוי תושבים ערבים מהשכונה. חבר הכנסת כסיף הגיע להפגנה – ובכמה סרטונים שתיעדו את האירוע נראה השוטר תוקף את החבר הכנסת, שחולצתו נקרעה ומשקפיו נשברו בעקבות התקיפה.