לתפארת מדינת ישראל: בהחלטה משותפת שהתקבלה על ידי שרת התחבורה מירי רגב ושר התרבות והספורט חילי טרופר, אושרו המלצות הוועדה הציבורית לבחירת המועמדים להשאת משואה בטקס לציון 73 שנות עצמאות למדינת ישראל. אחת מהמועמדים הללו היא ציפי הרפנס, מנהלת את תיכון אמי"ת טכנולוגי בבאר שבע ב-8 השנים האחרונות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אין ספק כי שנת הקורונה נחשבת לאחד מפרקי הזמן המאתגרים ביותר שידעה מערכת החינוך מאז קום מדינת ישראל. עם זאת, במהלך השנה האחרונה ציפי הצליחה להתמודד עם הקשיים בתפקודה למופת כמנהלת בית ספר בעת משבר הקורונה, תוך כדי שהיא דואגת לתלמידיה מעל הכל. לא רק זאת, אלא שבמהלך השנה נודע להרפנס שתלמידה צפוי לעבור השתלת כליה ולכן היא החליטה ללוות אותו לאורך כל תהליך השיקום – ובכך הפכה לחלק בלתי נפרד ממשפחתו הקרובה.

הרפנס נמצאת בתחום ההוראה מזה 25 שנה, שבמהלכן ניהלה וריכזה את מקצוע מדעי המחשב באולפנת אמי"ת אוריה. לתיכון אמי"ת טכנלוגי בבאר שבע היא הגיעה לפני כ-8 שנים כאמור, ומאז היא נמצאת שם בתפקיד מנהלת התיכון שמסייע לה לדאוג לכל צרכיהם של תלמידיה.

תלמידה של הרפנס, שעבר את הליך ההשתלה בהצלחה קיבל את תרומת הכליה באמצעות ארגון ״מתנת חיים״ אותו ייסד הרב ישעיהו הבר ז״ל, שנפטר השנה ממגפת הקורונה. העמותה מציינת  בימים אלו ציון דרך מכובד של 1,000 תורמים ונתרמים. סיפורם של ציפי ותלמידה מגלם בתוכו את שרשרת החסד הישראלית של נתינה בגוף ובנפש - ומכל הנשמה.

מהשרים הממונים על ההחלטה, שרת התחבורה מירי רגב ושר התרבות והספורט חילי טרופר, נמסר: "שמחנו לבשר לציפי הרפנס על הבחירה בה להשיא משואה ביום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל. ציפי, מנהלת מצטיינת במערכת החינוך בבאר שבע, מייצגת את מסירות הנפש, המחויבות והערכיות של עובדות ועובדי ההוראה בישראל בכל עת ובמיוחד בימי קורונה. ציפי, מנהלת שהיא לתפארת מדינת ישראל, תמכה בשנה החולפת בתלמידה שעבר השתלת כליה. ציפי היוותה לו כלשונו, 'אמא שניה', עת לא משה ממיטת חוליו אף בלילות. סיפורה של ציפי, שלתוכו שזורים סיפוריהם של תלמידה ושל ארגון החסד 'מתנת חיים',  מאפיינים יחד את  שפע הטוב, הנתינה  והאחווה הישראלית במלוא מובנם".