חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי לשנת תשפ"א נערך השנה כמדי יום עצמאות, זו השנה ה-59. במקום הראשון זכה השנה גלעד אברהמוף, תלמיד ישיבה בן 17 מנתניה. את תואר סגן חתן התנ"ך קטף דביר ברח"ד מישיבה תיכונית שבקריית אתא ובמקום השלישי זכה - בנימין רום, מארצות הברית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראש הממשלה נתניהו בירך את הזוכים ואת כל המשתתפים ואמר: "התנ"ך הוא מורה דרך נפלא למנהיגות, הוא מלמד אותנו להגיע גבוה ורחוק. אני רוצה לברך את חתני חידון התנ"ך, על שהגעתם גם אתם גבוה ורחוק".

"אין לנו השראה גדולה יותר מהתנ״ך, אין לנו שורשים עמוקים יותר מאלו הנטועים בתנ״ך", אמר שר החינוך יואב גנלט. "מתמודדות ומתמודדי החידון, כולכם מושא להוקרה ולהערכה עבורנו. מָעיינות של ידע בלתי-נדלה, של סקרנות אין-קץ, של שקדנות ושל תבונה. מכנה משותף מחבר בין כל אחד ואחת מכם: אהבתכם האמיתית לתנ״ך ובעיקר למה שהוא מייצג עבורנו - כפרטים וכעם.

נדגיש כי השנה התקיים חידון התנ"ך במתכונת פרונטלית, זאת לאחר שבשנה שעברה נערך בצל משבר הקורונה בפורמט מצולם, באמצעות ניידות שידור שנפרסו ב-7 מדינות וללא קהל. השנה, לראשונה בחידון התנ"ך, נמנה בחבר השופטים נציג הרשויות המקומיות, איתן פטיגרו, ראש המועצה המקומית שוהם.

חידון התנ"ך (ארכיון) (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90)
חידון התנ"ך העולמי, ארכיון | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

פטיגרו ציין כי "זוהי התרגשות רבה עבורי לייצג ביום העצמאות את עמיתיי ראשי הרשויות המקומיות בישראל, אשר בלטו במיוחד בשנה האחרונה בעת המאבק בנגיף הקורונה; שנה שבה המנהיגות המקומית נתנה כתף למאמץ הלאומי והצליחה לרתום את התושבים ולסייע להם בשעת המשבר".

עוד הוסיף ראש המועצה המקומית שהם כי "חידון התנ"ך הוא מסורת רבת שנים המתקיימת מדי יום העצמאות, בה אנו מעמיקים בספר הספרים שטבוע בכל אחד ואחת מאיתנו. אני מאחל הצלחה רבה למשתתפים וחג עצמאות שמח לכל תושבי הרשויות המקומיות בישראל".