איציק סעידיאן, נכה צה"ל בן 26, הסובל מפוסט טראומה ממבצע צוק איתן, הצית את עצמו היום (שני) מול משרדי אגף השיקום של משרד הביטחון בפתח תקווה. מצבו קשה והוא סובל מ-100% כוויות. מאבטחי משרד הביטחון פעלו באופן מיידי להעניק לו עזרה ראשונית והזעיקו את מד"א. סעידיאן פונה באמבולנס לבית החולים וכוחות משטרה הגיעו למקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סעידיאן, ששירת בגדוד 13 של גולני, הוכר כזכאי ל-25% נכות, והתלונן בעבר על כך שמדובר בשיעור נמוך מדי. באגף השיקום של משרד הביטחון טוענים שחלק מבעיותיו נובעות מילדותו הקשה ולא משירותו הצבאי. בארגון נכי צה"ל אמרו היום כי סעדייאן לא קיבל את הטיפול שהיה זקוק לו.

ממשרד הביטחון נמסר כי "מדובר בנכה צה"ל המוכר במשרד. מתחקור ראשוני עולה כי הצעיר שלף בקבוק עם חומר דליק שהביא עימו. הוא שפך את החומר על גופו והצית את עצמו ברחבת הכניסה לבניין".

לפני כשנתיים סעידיאן התראיין לפרויקט המיוחד ב-N12 שעסק בהלומי קרב. איציק סיפר אז כי למרות שיותר מחמש שנים עברו מאז הקרב שבו השתתף בסג'עייה בקיץ 2014 - התמונות משם לא עוזבות אותו. הוא הוסיף, לקראת יום הולדתו ה-25, כי עדיין אין לו עבודה מסודרת, הוא לא לומד באוניברסיטה ולא הצליח להחזיק בקשר זוגי רציני. החברים שנהרגו, המראות שראה שם והריחות מאותו קרב לא עוזבים אותו.

"רוב האנשים שבגיל שלי לא נמצאים איפה שאני, לא בפן הנפשי, כלכלי, אני מרגיש את הפערים", תיאר בגילוי לב סעידיאן את מצבו. "אני מאבד 7 ממחברי תוך 3 שעות מתחילת הלחימה, ומשם אני ממשיך לעוד שבועיים וחצי בסג'עייה. לפני ואחרי כל ועדה אתה לא חי. יש לך חצי שעה לספר להם מה עבר עלייך חמש שנים, אם אתה רוצה יחס תשלם לעורך דין עשרות אלפי שקלים".