שאפע וסלאח אבו חוסין, אחים בשנות ה-20 לחייהם מבאקה אל-גרביה, נורו למוות לפנות בוקר (בין חמישי לשישי) בזמן שנסעו ברכבם בטול כרם שבשטחי הרשות הפלסטינית. על פי המשטרה הפלסטינית, אלמונים שנסעו ברכב שנשא לוחית זיהוי ישראלית פתחו באש לעבר השניים והרגו אותם במקום. כמה קרובי משפחה של השניים נרצחו בשנה האחרונה, בהם אימם, עאידה אבו חוסין, שנרצחה לפני כחצי שנה במקום מגוריהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי אלמונים שנסעו ברכב מסוג מאזדה, בעל לוחית רישוי ישראלית, עקפו את הטויוטה שבה נסעו שני האחים ופתחו עליהם באש מכלי נשק אוטומטי. מותם של השניים נקבע במקום. על פי החשד, שאפע אבו חוסין היה על הכוונת של המחסלים במשך תקופה ארוכה, וכמה מקרובי משפחתו שילמו על כך בחייהם עוד קודם.

עאידה אבו חוסין
עאידה אבו חוסין, אימם של שני הנרצחים

מלבד עאידה אבו חוסין, בדצמבר האחרון נרצח גם אמיר אבו חוסין, קרוב משפחה נוסף. לאחר שנפצע באורח קשה מירי, הוא פונה באמבולנס לבית החולים הלל יפה – שם נקבע מותו. שני דודיו, שליוו אותו לבית החולים ונסעו אחרי האמבולנס, נורו למוות בכביש 9.

בחודשים האחרונים נרשמה הסלמה באלימות בחברה הערבית ובימים האחרונים נרצחו ביריות שישה אזרחים ערבים. ביום שני האחרון נרצחה ביריות סוהא מנסור, בת 38, בסלון היופי שבבעלותה בעיר טירה. תחילה דווח כי מנסור נפצעה באורח קשה, אך בהמשך נקבע מותה בשטח על ידי פרמדיקים של מד"א. לאחר הירי נרשמה התקהלות של קרוביה בבית החולים מאיר אסף הרופא. המשטרה פתחה בחקירת האירוע וטרם נעצרו חשודים.

סוהא מנסור
סוהא מנסור, בת ה-38 שנרצחה בטירה ביום שני

חובש מד"א מוחמד מטר, שהגיע לזירת הרצח בטירה, סיפר לאחר האירוע: "הגענו למקום והובילו אותנו אל אישה שהייתה מחוסרת הכרה עם פצעי ירי בגופה. ביצענו בה בדיקות רפואיות אך היא הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה".

ביום שישי, לפני שבוע בדיוק, נורו למוות שני צעירים ברצח כפול בדיר אל-אסד. בתיעוד מהאירוע שפורסם ב-N12 נראים שני חשודים מגיעים לשיפודיה עם רובה ואקדח, ויורים בצעירים מטווח אפס. שני ההרוגים, חאפז סנע אללה ואחמד סנע אללה, בני 26 ו-23, היו קרובי משפחה. לבית החולים הובאו גם שני ילדים בני 10 ו-12 שנפצעו באירוע.