הרב דרור אריה, ממקימי מפלגת "נעם", שיגר מכתב למפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין, בתגובה לסרטון שפרסם צה"ל שבו נשמעים כוחות בקשר מוותרים על פגיעה בבניין בעזה מפני שילדים שהו בקרבתו. במכתב טען אריה כי לא היה צריך לחוס על הילדים.

"הזדעזעתי מהסרטון שהפיץ חיל האויר," כתב הרב. "זהו מוסר נוצרי, שסופו אכזריות על בני עמינו וגם על הפלשתינים. מי שלא הוריד בית שיש בתוכו פצצות בגלל שהוא חס על ילד אחד עזתי לכאורה, חטף אח"כ טיל בשדרות שהרג ילד יהודי, ואח"כ התגובה של צהל הייתה קשה הרבה יותר וגרמה להרג של ילדים נוספים גם בעזה".

הרב דרור אריה
הרב דרור אריה

בשיחה עם N12 הוסיף הרב אריה כי: "מי שמשתמש בבני אדם כמגן אנושי - דמם בראשו. לא צריך לחוס על ילדים, אם חמאס משתמש בהם כמגן אנושי, או שולח אותם לרחובות למרות האזהרות המוקדמות על תקיפה אווירית. חמאס נבחר על ידי אזרחים שמבינים את המשמעות של הדבר, והוא זה ששם אותם כמגן אנושי ומסכן אותם. לפי כללי המשחק האלו כביכול אסור היה להפגיז את ה"מטרו" כי אולי ילדים משחקים שם".

עוד התייחס הרב לביקורת הבינלאומית ואמר: "לא צריכה להיות התחשבות לכך. יותר אכפת לי מה מרגישים אנשים בשדרות. החיים שלנו קודמים".