שרגא גשטטנר (28), נשוי ואב לילדים, זמר חרדי ממונטריאול שבקנדה הגיע להופיע בהילולה בקבר רשב"י במירון, להתפלל ולשמוח ומצא את מותו אתמול באסון שאירע בהר.

"הוא הגיע במיוחד לישראל כדי להופיע", אומר ל-mako ישראל נאבול, מפיק אירועים בעולם החרדי שהכיר את גשטטנר, "הוא הופיע יותר בחו"ל מאשר בישראל. אחד השירים המרגשים שלו היה עם הזמר יוסי גרין. הוא אדם מקסים שמת בנסיבות טראגיות".

בעקבות העובדה שכל משפחתו נמצאת בקנדה ולא תצליח להגיע להלוויה, הוחלט לקבור אותו בבית הלוויות שמגר בירושלים כדי לא להלין את גופתו עד בואה של המשפחה.

שרגא גשטטנר ז"ל
הפוסט שקרא להגיע להלוויתו

נאבול חשש כי מאחר ואין לגשטטנר מכרים בישראל לא תיערך לו לוויה מכובדת והחליט להפוך עולמות כדי שלהלוויה של גשטטנר יגיעו אנשים רבים שיכבדו את זכרו. הוא הפיץ בקבוצות וואטסאפ חרדיות ובפייסבוק בקשה מיוחדת מאנשים להגיע להלווייתו בבית הקברות שמגר ובתוך דקות התייצבו כ-500 בני אדם כדי ללוות אותו בדרכו האחרונה.

"הרצנו הודעות בקבוצות וואטאספ וההיענות תוך זמן קצר הייתה  מדהימה. היה חשוב לנו שהוא לא ייקבר לבד ולא פחות חשוב לא להלין את גופתו ולקבור אותו באופן מידי בהתאם להלכה", אומר נאבול, "המגזר החרדי הפסיד זמר ענק, אי אפשר להסביר את גודל הטרגדיה".

לווית שרגא גשטטנר ז"ל
מאותו ליוו אותו בדרכו האחרונה