השוטר שהציל את בנו של הרב חיוט נפגש עמו: ארבעה ימים לאחר האסון הכבד במירון בו נספו 45 בני אדם, השוטר שהציל את הרב אביגדור חיוט ואת בנו בן ה-10 שמואל, נפגש איתם היום (שני) בבני ברק, בעודם יושבים שבעה על הבן והאח בן ה-13 שלא שרד, ידידיה חיוט ז"ל. 

מפגש בין השוטר לבין משפחת הילד שהציל באסון מירון (צילום: N12)
הרב חיוט והשוטר שהציל אותו נפגשו | צילום: N12

״אני מתרגש לפגוש אותם, זה לא קל", אמר השוטר רס"ל רמי עלואן, "קשה להסביר במילים את מה שקרה שם, בין הצעקות ניגשתי לאביגדור והוא אמר לי 'תציל את הילד שלי'. ניסיתי למשוך את שניהם יחד ואז הגיע קצין נוסף ומשך אותם יחד איתי - והצלחנו להציל אותם. הכל היה צעקות ובלאגן, אין שום אימון שיכול היה להכין אותנו למה שקרה שם". 

במהלך המפגש המרגש בין השניים, אמר לו הרב חיוט שביקש לפגוש אותו כדי להודות לו מקרב לב - וסיפר איך ניצל: "הייתי על הרצפה עם כל המסה של האנשים שהיו עלינו, הבן שלי היה מימיני, הבן שלי הגדול ידידיה היה כמה מטרים מאיתנו, אני רואה את עלואן והוא צועק לי: 'תן לי יד, אני מושך אותך', אמרתי לו 'תציל את הילד'. אני חולצתי ופוניתי במצב בינוני לבית החולים, אם היינו נשארים שם עוד זמן אולי לא היינו יוצאים מזה". 

מפגש בין השוטר לבין משפחת הילד שהציל באסון מירון (צילום: N12)
המפגש בין השוטר לבני משפחת חיוט, היום | צילום: N12

"כשרמי היה מעליי הוא לא שאל אותי מאיזה מפלגה אני, לאיזה זרם אני משתייך, או אם אני בדואי או ערבי, רמי הציל", אמר הרב חיוט. "מה שקרה, קרה, הקדוש ברוך הוא יודע מה הוא עושה. כל המציל נפש אחת בישראל, כאילו קיים עולם מלא, רמי אתה הצלת לי את הילד- בשבילי הצלת את כל העולם". 

מפגש בין השוטר לבין משפחת הילד שהציל באסון מירון (צילום: N12)
רס"ל עלואן בא לחבק ולחזק את בני המשפחה שהציל | צילום: N12