אירוע חריג בבת ים: רכב איבד שליטה היום (חמישי) ברחוב רוטשילד בעיר והתנגש ביושבי מסעדת "ארומה" הסמוכה. מצילום מצלמות אבטחה ברחוב, נראה כי הרכב ניסה לצאת בנסיעה לאחורה מחנייה - ואז האיץ במהירות. מבית החולים וולפסון עודכן כי 15 פצועים בדרגות שונות מקבלים טיפול. משטרת ישראל פתחה בחקירה, הרחוב נחסם לתנועה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כוחות מד"א שהוזעקו לזירה פינו את הפצועים לבית החולים, וביניהם אישה כבת 60 במצב קשה עם חבלה רב-מערכתית, מורדמת ומונשמת. נהג הרכב, גבר בן 78, מטופל במצב בינוני עם חבלת חזה.

יצחק יום-טוב, בן 87 שנפצע בתאונה, הגיע לבית החולים ושחזר ל-N12 את רגעי הבהלה: "ישבנו בשולחן בארומה, במהירות בא האוטו ונסע כאילו ב-200 קמ"ש, פגע בשולחן, הפיל אותנו. אני עם מכות יבשות ברגליים, גב, ידיים. בגיל שלי הלוואי שאני ארגיש טוב".

יצחק יום טוב, שנפצע בבת ים
"זה הרגיש כמו 200 קמ"ש"

"פתאום מכונית נכנסה לתאוצה ולקחה את כולם", שחזרה ויקי. "כולם היו על הרצפה. אני הייתי מתחת למכונית - לא ידעתי איפה אני. חול, חושך, עשיתי כמה מאמצים ויצאתי החוצה. הייתי בטוחה שזה פיגוע. אני מרגישה טוב אבל תפוסה בגוף, רוצים לעשות לי תפרים. בסרט הכי גרוע לא חשבתי שדבר כזה יקרה".

 

רכב איבד שליטה ונכנס בסניף ארומה בבת ים (צילום: מד"א)
צילום: מד"א

מבית החולים וולפסון נמסר כי 3 פצועים מטופלים בחדר הלם - אחד מהם במצב קריטי ושניים במצב בינוני. עוד הוסיפו כי צוות רב תחומי של ביה"ח מטפל כעת בפצועים.

רכב איבד שליטה ונכנס בסניף ארומה בבת ים (צילום: דוברות המשטרה)
תיעוד מזירת האירוע בבת-ים | צילום: דוברות המשטרה

החובשים של מד"א חגי נתני ומעוז ויברמן סיפרו: "כשהגענו למקום הייתה המולה גדולה, הרכב עלה המדרכה ופגע במספר שולחנות. אישה כבת 60 שכבה על המדרכה כשהיא מחוסרת הכרה ועם פגיעה רב מערכתית קשה. נהג הרכב ישב באוטו כשהוא בהכרה ופצוע באורח בינוני ופצועים נוספים שנפגעו באורח קל התהלכו במקום. הכוחות הגדולים של מד"א שהגיעו למקום בניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועים, העניקו טיפול רפואי לפצועים ופינו אותם לבית החולים וולפסון".

עו"ד תומר נגולה ממשרדו של עו"ד לירום סנדה, שמייצג את הנהג הפוגע, מסר בתגובה: "מדובר בתאונה מצערת שנחקרת ברגעים אלה ממש ע"י משטרת ישראל. בשל מורכבות זירת התאונה, מספר רב של בוחני תנועה הגיעו וחוקרים את האירוע".

"הנהג מאושפז בבית החולים וולפסון ומסר גרסה ראשונית, מעורפלת וחלקית לחוקרים וזאת לאור מצבו הרפואי הקשה. צר לי כי בכלל נעשה ניסיון לגבות ממנו גרסה לאור מצבו. מיד לאחר אירוע התאונה יצאתי ביחד עם צוות עורכי הדין מהפירמה לזירת התאונה. לאור זיהום הזירה ופגיעה בראיות על ידי התקהלות גדולה קיים חשש גדול לעיוות דין עבור מרשי. לכן הוצאנו צוות בוחני תנועה של משרדנו ובשלב זה נראה כי התאונה, על אף תוצאותיה הקשות, לא התרחשה באשמת הנהג".