השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה התייחס הערב (שבת) לאסון במירון ואמר שהוא מקבל עליו את האחריות, אבל הבהיר כי "אחריות אין פירושה אשמה". השר טען גם שהאירוע הזה קרה עוד לפני הקמת המדינה, וכי האסון יכול היה לקרות בכל שנה אחרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לאחר שנסיים לזהות ולטמון את מתינו, אתייצב גם אתייצב בפני המצלמות", כתב אוחנה בפוסט בפייסבוק. "אתייצב ואקח אחריות. כן, אני אחראי לכל דבר הקשור בגופים שתחת אחריותי. אני מוכן לעמוד בפני כל בדיקה, ולהשיב על כל שאלה. אני רוצה לעשות זאת. אני אחראי – אך אחריות אין פירושה אשמה".

אמיר אוחנה (צילום: Olivier Fitoussi, פלאש 90)
צילום: Olivier Fitoussi, פלאש 90
אסון מירון  (צילום: פלאש 90)
צילום: פלאש 90

אוחנה טען גם כי "האסון הזה קרה השנה, אבל יכול היה לקרות בכל שנה אחרת. ההילולה השנה התקיימה כבכל שנה, מזה מאות בשנים, עוד לפני שקמה מדינת ישראל. בעת האסון – היו על ההר פחות שוהים מאשר בשנים רגילות. הרבה פחות". 

לאחר שנסיים לזהות ולטמון את מתינו, אתייצב גם אתייצב בפני המצלמות. אתייצב ואקח אחריות. כן, אני אחראי לכל דבר הקשור...

פורסם על ידי ‏Amir Ohana - אמיר אוחנה‏ ב- יום שבת, 1 במאי 2021

השר לביטחון הפנים גם גיבה את כל קציני המשטרה שפעלו בשטח: "כל שרשרת הפיקוד עשתה את תפקידה. מפקד המחוז – ניצב שמעון לביא הוא מהקצינים הטובים והאיכותיים ביותר שיש במשטרת ישראל. המפכ"ל – רנ"צ קובי שבתאי, מרגע שנכנס לתפקידו הוא מקדיש לילות כימים ומיישם תכניות שיצעידו את המשטרה למילוי משימותיה למאבק בפשיעה ובטרור. והשוטרות והשוטרים – שתפקדו נוכח המראות האיומים והקשים באופן הכי מופתי, מהיר ויעיל, הצילו, חילצו, ובוודאות מנעו אובדן חיים גדול אף יותר".

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפכ"ל המשטרה: "נשתף פעולה עם כל גורם בדיקה של האסון"

שעות אחרי שהכריז שהוא נותן גיבוי מלא למפקד מחוז צפון בעקבות אסון מירון, מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי אמר באירוע "שבת האור" בירושלים שהתרחש היום כי המשטרה "תשתף פעולה באופן מלא עם כל  גורם בדיקה" של האירוע הקשה.

"ברצוני להביע צער עמוק באבלן הכבד והנורא של משפחות ההרוגים ולאחל רפואה שלמה לפצועים", אמר עוד המפכ"ל. "לא אשקוט עד שיתבררו כל הנסיבות אשר הובילו לאסון זה. ברצוני להביע את הערכתי המלאה למפקדים ולכלל הכוחות שפעלו ללא לאות באירוע", אמר. "הם עשו כל שביכולתם להציל חיים".

מוקדם יותר היום פורסם לראשונה ב-N12 כי המפכ"ל אמר למקורביו שהוא נותן גיבוי מלא למפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא. הוא הוסיף כי לביא הוא "מפקד מצוין ומוערך", וציין שהיה ביניהם שיתוף פעולה מלא לאורך כל הליך התכנון והביצוע באירוע במירון.

בעקבות האסון במירון מפכ"ל המשטרה מבקר בשטח (צילום: דוברות המשטרה)
מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי בזירת האסון | צילום: דוברות המשטרה

אתמול בערב דווח כי במחלקה לחקירת שוטרים נערכים לזמן את מפכ"ל המשטרה ואת מפקד מחוז הצפון למתן עדות - זאת לאחר שינותחו הממצאים שנאספו בזירה ולאחר שגורמים זוטרים יותר ימסרו את עדותם בפניהם. עוד דווח מוקדם יותר באותו היום כי מפקד מחוז צפון שמעון לביא אמר שהוא מקבל על עצמו "אחריות מלאה על האירוע – לטוב ולרע".