לאחר נאומו החריף של ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש (שני) לאחר פתיחת שלב ההוכחות במשפטו, שבו יצא בעוצמה נגד הפרקליטות, פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן עלה למתקפה. "ההתקפות של ראש הממשלה הולכות ומתעצמות וכוללות שקרים, זו בושה", אמר בריאיון לגל"צ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה לא מוצדק לתקוף עובדת ציבור שלא יכולה לענות לו", טען ניצן ביחס לדבריו של נתניהו נגד התובעת במשפטו, ליאת בן ארי. "גם ההתקפה המערכתית על הפרקליטות היא מופרכת; 'מסע ציד נגדו ונגד משפחתו' – על מה הוא מדבר?". בשלב זה תיאר את התיקים שנסגרו נגד בנו יאיר ורעייתו שרה נתניהו, וכן על תיק הצוללות שבו נתניהו כלל לא נחקר: "עד היום תוקפים אותנו על זה מהצד השני".

באשר לטענותיו של ראש הממשלה לניסיון הפיכה שלטונית מצד הפרקליטות, הגיב ניצן: "למה שנעשה את זה? איזו תזה מפוקפקת. טענות מופרכות, כשבפעם הראשונה ששמעתי אותן לא האמנתי, שראש ממשלה יכול להעלות אותן".

ראש הממשלה נתניהו באולם בית המשפט (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה נתניהו באולם בית המשפט | צילום: רויטרס

"האמת הפשוטה היא שאלו האשמות מופרכות, שאין בהן שום היגיון. מגישים כתב אישום נגד אנשים משמאל או מימין, כשיש נגדם ראיות". הפרקליט לשעבר טען שנתניהו הופך את העובדות, והוסיף: "זה עצוב שראש הממשלה עומד לדין, אבל זו לא סיבה להרוס את מערכת המשפט".