ג'מאל א-תכרורי, דודה של מרים א-תכרורי שנהרגה הלילה מכדור תועה במזרח ירושלים, התראיין היום (ראשון) בתוכנית שלוש עם עופר חדד. א-תכרורי התייחס למותה הטרגי של אחייניתו שנגרם כתוצאה מסכסוך שפרץ בין משפחות בשכונת וואדי אל-ג'וז בעיר ומתח ביקורת על התנהלות המשטרה: "התקשרנו אליהם והם לא ענו, אמרו שהם בדרך ולא הגיעו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי דיווחים, במהלך העימותים נעשה שימוש בבקבוקי תבערה, בזיקוקים ובירי מכלי נשק. כוחות גדולים של המשטרה שהגיעו למקום פעלו להשבת הסדר ופינו את המתפרעים, בהם ארבעה פצועים שפונו מהמקום לקבלת טיפול רפואי.

"היא לא יוצאת מהבית, היא ישבה על החלון - היא ואימה נורו בבטן ובחזה", סיפר א-תכרורי. "זה נגרם בגלל סכסוך בין שתי משפחות שהתגוררו קרוב לבית שלה. התקשרנו למשטרה שתפריד ביניהם - הם לא ענו ולא הגיעו. שמענו אנשים צועקים ומיד שמענו ירי".

עוד שחזר א-תכרורי: "ישבתי למטה ושמעתי את אימא שלה צועקת 'הבת שלי, הבת שלי'. מיד עליתי לבית, נכנסתי לחדר ומצאתי אותה שם פצועה. הזעקנו אמבולנס אבל הוא לא הגיע. מיד ירדתי לכביש וחיפשתי מישהו שייקח אותה. מצאתי שכן שלקח אותנו לבית החולים. הכול היה מלא בדם שלה".

א-תכרורי מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה והדגיש כי חובתה לפעול למיגור הבעיה הזו. "בשכונה הזו יש אנשים ושכנים טובים - בחיים לא קרה אצלנו דבר כזה. זה אזור שקט. המשטרה, האמבולנס, לא מסתכלים עליך ולא מתייחסים אליך. אתה מתקשר אליהם והם אומרים "אנחנו בדרך, אנחנו בדרך - מה אני יכול לעשות? היא בת 21, לא ראתה כלום בחיים שלה. היא עודה רצתה ללמוד ולהתחתן. זה הכי קשה".

תגובת ממשטרת ישראל: "בניגוד לנטען, מיד עם קבלת הדיווח במוקד 100 על אירוע אלימות בכפר ואדי אל ג'וז במזרח ירושלים, הוקפצו מיידית למקום עשרות שוטרים ולוחמים שהגיעו לזירת האירוע כרבע שעה לערך מרגע קבלת הדיווח הראשוני והחלו בפעילות מבצעית נרחבת על מנת לחצוץ בין הצדדים. כל זאת תוך שההמון ממשיך בהפרות הסדר האלימות במקום. בסיום האירוע נעצרו 2 חשודים והועברו לחקירה. משטרת ישראל תחקור את האירוע במקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת ומיצוי הדין עם המעורבים".