יהונתן חברוני ז"ל, בן 27 מגבעת שמואל, נהרג בערב ל"ג בעומר האחרון בהילולה במירון. חברוני שהיה נשוי לתניה ואב לשלוש בנות בגילים שש, ארבע ושנתיים, למד בבית המדרש הקהילתי בגבעת שמואל והיה דמות מוכרת בעיר. מותו הטראגי התקבל בתדהמה בקרב חבריו ומכריו.

לאחר ההודעה הנוראה, החליטו החברים להרים את הכפפה ולדאוג למשפחתו של חברוני. אולם הם לא שיערו עד כמה ההיענות תהיה גדולה. "יצאתי מירושלים לכיוון השבעה ביום ראשון אחה"צ, מיד כשעלינו עם אתר הגיוס", סיפר ברל'ה קרומבי, מנהל הגיוס שיזם את הפרויקט לזכרו של יהונתן חברו. "כשהגעתי לגבעת שמואל כבר גויסו מעל 100,000 ש"ח. זו רק הייתה ההתחלה, אבל מיד הבנתי שזה אומר הרבה על האהבה הגדולה שהייתה ליהונתן בגבעת שמואל".

קרומבי מספר על חברוני שהיה לדבריו "איש שכולם אהבו. אדם של נתינה וחסד שאפילו הירקן בשכונה שלו הזיל עליו דמעה כי מי יגיד לו עכשיו בכל בוקר ברכת שלום לבבית כזו שתמלא לו את היום. יהונתן היה אח יקר ואהוב, שרק רצה להתפלל אצל רבי שמעון. אדם נפלא וקסום. אלוהים לוקח את הטובים ביותר. זה עדיין לא נתפס".

יונתן חברוני ז"ל
"אדם נפלא וקסום. אלוהים לוקח את הטובים ביותר"

משה נעמן, מנהל בית המדרש בגבעת שמואל, סיפר על הקשר המיוחד של יהונתן עם בנותיו: "זה היה פשוט חוויה לראות איך יהונתן היה לוקח את הבנות שלו, שיר ציון, נחלה ומלכות, לגנים בבוקר ובצהריים. איך הוא שם אותן על הכתפיים וצוחק איתן. זה היה אירוע להתבונן בו, כי הוא היה מתהלך איתן לאט ברחוב, אחת על העגלה, אחת בידיים וצוחק איתן. הוא לא היה מתהלך לאט כי הוא היה בעצלתיים, אלא כי הוא פשוט הלך בנוכחות מלאה".

"לכל אדם שהוא היה רואה ברחוב הוא היה מחייך, מאיר לו פנים, שואל לשלומו", הוסיף מנהל בית המדרש בגבעת שמואל. "הייתה לו נוכחות מלאה לכל מי שהולך מולו ברחוב. אנחנו הורגלנו שאנחנו הולכים בצורה מהירה, אבל הוא פשוט היה פוגש כל אדם בנוכחות ומתמלא ממנו. בעזרת ה’ שנדע יחד עם כל עם ישראל לצמוח מתוך השבר הגדול, ונתחזק בדרך המיוחדת שיהונתן האיר והשאיר לנו כאן".

"בחמישי האחרון היינו עם יהונתן ואוטובוס שלם של חברי בית המדרש בחגיגה בציון הרשב"י", המשיך נעמן. "התפצלנו בשביל העלייה להר, מה שהסתבר כפרידה קשה וטראגית. כולנו כואבים, המומים ושבורים. יהונתן היה פנינה מאירה בבית מדרשנו, מלא שמחה ומאיר פנים לכל. הוא בוודאי נמצא בעולם שכולו טוב, וכעת ליבנו עם המשפחה ושלוש הבנות שיר ציון, נחלה ומלכות, שיהונתן כל כך אהב".

נעמן ביקש לפנות לציבור הרחב כדי לבקש מהם לקחת חלק בקמפיין שניתן בתרומה מלאה על-ידי פלטפורמת גיבצ'אק לגיוס המונים: "פתחנו גיוס המונים כשהכול נטו למען המשפחה. אני פונה אליכם מלב אל לב בבקשה להיות שותפים ולהחזיר אהבה גדולה ליהונתן על כל השנים שהוא למד, לימד והאיר בבית המדרש בגבעת שמואל. בעזרת ה' שנדע יחד עם כל עם ישראל לצמוח מתוך השבר הגדול, ונתחזק בדרך המיוחדת שיהונתן האיר והשאיר לנו כאן".

לינק להצטרפות לגיוס ההמונים למען משפחתו של יהונתן חברוני ז"ל.