נורית (שם בדוי) עלתה לארץ לפני יותר מ-40 שנה כדי לגור בסמוך לקרובי משפחתם. נורית הצעירה התיידדה אז עם ריקי, בתם הקטנה של קרובי המשפחה, והפכה להיות חברתה הטובה ביותר במשך קרוב לשלוש שנים. כשריקי בגרה, הוריה שלחו אותה ללמוד בפנימייה בצפון הארץ ולצער הבנות הן הופרדו האחת מהשנייה. הקשר ביניהן אמנם נמשך זמן קצר דרך התכתבות במכתבים, אך לבסוף נותק.

במשך שנים נורית תהתה מה עלה בגורל חברתה הטובה: איפה היא חיה היום ומה קרה לה ב-40 השנים האחרונות? נורית, שלא הצליחה למצוא את חברתה מן העבר לבדה, פנתה לחוקר הפרטי שרון שרגא וביקשה את עזרתו. נורית מסרה לחוקר את כל הפרטים שהיו ידועים לה: שם נעוריה של ריקי, שנת הלידה המשוערת שלה ושלחה אותו למשימתו.

בחיפוש ראשוני שערך, איתר שרגא החוקר 10 נשים שענו לקריטריונים התואמים את תיאורה של נורית. שלוש נשים נפסלו כי היו מבוגרות מידי, שתי נפסלו כי היו צעירות מידי ועוד אחת נפסלה מכיוון שסיפרה שנולדה בארץ (בניגוד לפרופיל שתיארה נורית).

בשיחה שערך עם אחת המועמדות האמין שרגא שהגיע לאישה שהוא מחפש. היא התאימה לגיל, וסיפרה כי אכן למדה בפנימייה בצפון במשך כמה שנים. אולם לצערו של החוקר, בהמשך השיחה סיפרה האישה כי שהיא ילידת הארץ. החוקר הגיע למבוי סתום, אך בחר לבדוק שוב לעומק את פרטי האישה האחרונה שאיתה דיבר. החוקר הבין כי אכן מדובר באישה שחיפש ואף גילה את הסיבה האמיתית שבגללה נורית הייתה כה נחושה לאתר את חברתה הוותיקה.

הוריה של ריקי היה בעבר בהליך משפטי ממושך עם הוריה של נורית. בסופו של ההליך המשפטי, הוחלט כי הוריה של ריקי יצטרכו לשלם להוריה של נורית סכום של 200 אלף שקלים. נורית, כך הסתבר, לא חיפשה את קרובת משפחתה מתוך געגוע, אלא מתוך רצון לסגור חוב ישן. החוקר הסביר לנורית כי מבדיקה שערך הוא גילה שריקי חזרה בתשובה ונאלצה להתמודד עם פשיטת רגל. נורית התנצלה בפני החוקר על ששיקרה לו וטענה כי פחדה שברגע שיבין כי מדובר על סכום כסף גבוה – הוא ידרוש ממנה תשלום נוסף עבור העבודה.