אלפי אנשים השתתפו אמש (ראשון) בהלווייתו של הרב יצחק שיינר, ראש ישיבת קמניץ בירושלים וחבר מועצת גדולי התורה מטעם דגל התורה, שנפטר אתמול בצהריים בגיל 98. במחאה על אי אכיפת הנחיות הקורונה מצד המשטרה כלפי המשתתפים בלוויות במהלך היום, אנשי עולם התרבות והאירועים מתכננים היום (שני) צעדת מחאה שתצא מביתו של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה בתל אביב לעבר כיכר רבין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורם בכיר במשטרה התייחס לביקורת על חוסר האכיפה של המשטרה במסע הלוויה אתמול של הרב סולובייצ'יק ואמר כי "אין לצפות שרק אנחנו נעשה את העבודה השחורה, במחיר של שפיכות דמים", ברומזו לקבלת גיבוי מהממשלה.

למרות שבמשטרה ידעו במשך שעות שבלוויית הרב סולובייצ'יק צפויים להשתתף המונים, בניגוד גמור להנחיות הקורונה, לא פוזרה ההלוויה. התמונות מירושלים עוררו את זעמם של רבים בציבור, שכורעים תחת הנטל הכלכלי של הסגר וזועקים אל מול האכיפה הסלקטיבית בין המגזרים השונים. מובילי מחאת העצמאים וחברי קבוצת השולמנים טענו - "ההיגיון עזב את הבית" וזעמו על המדינה שמחזיקה בעסקיהם הפרטיים כבני ערובה.

גורם בכיר במשטרה אמר כי ניתן לפזר כל התקהלות, השאלה היא באיזה מחיר. "אם המשטרה הייתה מפזרת את ההלוויה בכוח - תוך שימוש בגז מדמיע, סילוני מים ואלות - זה היה מסתיים עם מאות נפגעים. זה היה אירוע שהמדינה לא הייתה שוכחת", אמר אותו גורם, ורומז לצעדים המשלימים שאותם צריכה לבצע המדינה. "אנחנו לבד במערכה הזו. אל תצפו שרק אנחנו נעשה את העבודה השחורה במחיר של שפיכות דמים".

אנשי עולם התרבות והאירועים מתכננים לערוך היום צעדת מחאה בתל אביב שתצא מביתו של השר אמיר אוחנה לעבר כיכר רבין. מטעם מארגני התהלוכה נמסר כי הצועדים יישאו לפידים "במחאה על האכיפה הבררנית של ממשלת ישראל ומדינת ישראל, אשר פוגעת בציבורים רחבים במדינת ישראל ומשאירה מאות אלפי מעובדי תעשיית התרבות והאירועים ללא פרנסה כבר קרוב לשנה".

עוד הוסיפו מארגי הצעדה: "המדינה והמשטרה ממשיכים לפעול משיקולים זרים ונמנעים מלחסל את מגפת הקורונה פעם אחת ולתמיד, וזאת בשעה שמאות אלפי ישראלים מצאו עצמם עמוק עמוק מתחת לקו האדום בשנה האחרונה והם רעבים ללחם. מחר נצעק כולנו את צעקתם ונדרוש אכיפה ביד קשה וברורה כנגד כל מי שמפר את ההנחיות - אחרת אין לנו שום סיכוי לנצח את המגיפה".