סופ"ש של מסיבות אסורות: הקלת המגבלות לצד הירידה במקדם ההדבקה גורמת למפיקים ולבעלי מועדונים רבים לרצות לחזור לשגרה כמה שיותר מהר. על אף שהממשלה טרם אישרה קיום מסיבות במועדונים, בסוף השבוע הקרוב צפויים להתקיים עשרות אירועים המוניים בניגוד להנחיות משרד הבריאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בכל המתווים שפורסמו עד כה חסרה מילה אחת והיא - ריקודים", אמר מפיק מסיבות בת"א היום (חמישי) ל-N12. "אין שום סיבה הגיונית לסגור ענף שלם כשיש כבר את ההפרדה בין מחוסנים ומחלימים לבין כאלה שלא".

עוד הוסיף המפיק: "אני אישית יותר זהיר ועוד לא מתכנן להרים מסיבה בסופ"ש הקרוב, אבל גם אליי התקשרו בעלי מועדונים וניסו לשכנע. לטענתם אם המקום גדול, בפנים או בחוץ, אז אין בעיה. נמאס לאנשים לחכות לממשלה".

הזמנה למסיבה בסופ"ש בניגוד להנחיות
הזמנה למסיבה בסופ"ש בניגוד להנחיות

ההזמנות לאותן חגיגות אפילו כבר לא סודיות כפי שהיו בעבר, והן מתפרסמות ברשתות החברתיות ובאתרים מוכרים. חלק ממארגני המסיבות מפרסמים את ההזמנות בעצמם, ובקבוצות אחרות המעוניינים שואלים האם מתקיימת מסיבה בזמן ובמקום מסוים, ומקבלים תשובה בהודעה פרטית - על מנת לא לחשוף בפני כל חברי הקבוצה את הפרטים.

מהמשטרה נמסר: גם בימים אלו נוכח ההקלות והסרת חלק מההגבלות, משטרת ישראל פועלת מדי יום יחד עם יתר רשויות האכיפה לאכיפת תקנות הקורונה ותמשיך לאכוף את התקנות גם בסופ״ש הקרוב בת״א ובכל מקום אחר.

במשרד הבריאות הבהירו כי "על פי התקנות אין איסור על מסיבות וריקודים, אולם קיים איסור על פתיחת מועדונים".