"היה לי חשוב להגיע ישר אחרי העבודה": מדינת ישראל נקטה היום (ראשון) צעד נוסף במתווה היציאה מהסגר השלישי ופתחה לראשונה מזה זמן רב את חדרי הכושר, את המסחר ואת עולם התרבות. אפי הרצקי, בת ה-81, סיפרה בתוכנית "חמש עם" על הגעגוע העז לאימונים בחדר הכושר הקבוע שלה ברמת גן ועל הרצון להמשיך ולעבוד במלוא המרץ גם בגיל מבוגר.

"עם מי אני מדברת", שאלה אפי בפתח השיחה וציינה כי עבורה הריאיון הוא חוויה והיא אף מקווה שבזכותו תהפוך לכוכבת. "לא הייתי פיזית בחדר הכושר אולי שלושה או ארבעה חודשים, אבל התאמנתי הרבה בבית" סיפרה.

כשנשאלה 'איך הכושר?' הציגה אפי את קיבורת ידה הימנית וסיפרה: "אני עובדת הרבה, אני מתאמנת בבית, הולכת ומשחקת עם ארבעה נינים". כשרפי טען כי ניכר שלא התאמנה בתקופה האחרונה, השיבה אפי בהומור: "זה לא יפה, תראה איזה גוף יש לי. אולי בסוף האימון אפגוש אפילו איזה בחור צעיר שיזמין אותי למיץ תפוזים".

על השאלה 'האם כבר התחסנת נגד נגיף הקורונה?', השיבה: "איזו שאלה – אני עובדת בבית חולים, אני חייבת להתחסן. בעברי הייתי אחות, אבל כיום אני עושה דברים רבים". עוד הוסיפה אפי: "עד גיל שמונים עבדתי בשביל משכורת, עד שילדי אמרו לי 'מספיק כבר' וגם הנכדים דרשו שאנוח".

אפי טוענת כי למרות הזמן הרב שהיא עובדת בבית החולים, היא לא עוצרת: "אי אפשר להפסיק לעבוד כשיש את המרץ, במיוחד עכשיו כשיש את חדר הכושר, שבאמת היה לי כל כך חסר. היום זה היום הראשון שבו נפתחו חדרי הכושר והיה לי חשוב להגיע לכאן ישר אחרי העבודה".

בסיום דבריה סיפרה אפי על המשך האימון הצפוי לה, שבמסגרתו היא מתכננת לרכוב מעט על אופני הכושר ולהשתמש במתקני המשקולות השונים. "אתה נשוי?", שאלה אפי את רפי. וכשזה השיב שכן, איחלה לו חיים מאושרים ומסרה "הרבה אהבה לכולם".