תושב הצפון קיבל לפני כמה שבועות דוח על אי עטיית מסכה, והחליט לערער בטענת אכיפה בררנית. במסגרת ההליך, הוא ביקש מהמשטרה פירוט של מספר הדוחות שחולקו לנבחרי ציבור ובערים חרדיות, ערביות ויהודיות. המשטרה הגיבה לבית המשפט: "המידע הזה הוא פרטי ומהווה פגיעה בפרטיותם וחדירה לאוטונומיה של אותם נבחרי ציבור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עוד הוסיפה המשטרה בתגובה: "בקשה טרחנית וקנטרנית. אי אפשר לצפות מהמשטרה שתהיה נוכחת בכל מקום ותרשום דוחות לכל אזרח שהפר את התקנות. בקשתו דורשת הקצאת משאבים בלתי סבירה, ועולה ממנה חשש למסע דיג ויש לדחות אותה. מאות אלפי הדוחות שניתנו מראים שכלל האכיפה מתבצעת. במידע המבוקש רשאית המשטרה לעשות שימוש רק לצורך אכיפת החוק ואינה רשאית להעביר אותו לאדם אחר". 

אכיפת הסגר השלישי בסופ"ש (צילום: Nati Shohat, פלאש 90)
"בקשה טרחנית וקנטרנית", תגובת המשטרה | צילום: Nati Shohat, פלאש 90

מתנועת "לא מורמים מעם", שמעודדת ומסייעת לאזרחים להגיש בקשה להישפט ולהילחם באכיפה הבררנית, נמסר בתגובה: "המדינה בוחרת להתחמק ממענה לבקשת השופט להמציא לבית המשפט את העובדות בדבר האכיפה בארץ מכיוון שכנראה שלתביעה יש מה להסתיר".

"אנו עדים להפרות יומיות של התקנות על ידי נבחרי ציבור, להעלמות עין חוזרות ונשנות של הפרות על ידי אוכלוסיות מסוימות בציבור, מנגד, חלוקת קנסות לא הגיונית ונטולת כל שיקול דעת כשמדובר באזרחים הפשוטים. אנו רואים גם אכיפה שונה בין עיר לעיר וניסיונות של ערים מסוימות להקל בקנסות של תושבי אותה עיר, מה שמהווה גם כן אכיפה בררנית וחוסר שוויון בפי החוק".

עוד הוסיפו בתנועה: "אנו קוראים לכל מי שקיבל קנס, להצטרף אלינו לקבוצת הפייסבוק ׳לא מורמים מעם׳ ולהגיש בקשה להישפט בדרישה לביטול הקנס. אנחנו נסייע לו".