במאה שערים ובשכונות החרדיות בבית שמש פועלים מודיעים רבים המעדכנים בקו טלפוני מיוחד בכל פעם שמגיעה ניידת משטרה לאזור. בהקלטה שהגיעה ל-N12, ניתן לשמוע את המודיע מעדכן את שמות הערים והרחובות שבהם עוברת המשטרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כשמישהו רואה משטרה, מיד הוא מתקשר לרשת המודיעין והם מפיצים את זה", מספר תושב מאה שערים ל-N12. "אנחנו קוראים לזה וואטסאפפון. זה קו צינתוק. כשיש עדכון אני מקבל צלצול מהמספר הזה, ואז אני מתקשר אליו שוב ושומע מה העדכון. לקו של מאה שערים אפשר להירשם רק עם טלפון כשר". נוסף על כך, התייחס הגורם לאכיפה במאה שערים במהלך הסגר: "הם בקושי מגיעים לכאן. הם הגיעו רק ביום חמישי פעם אחת וישר ברחו, והבוקר שוב פעם. אצלנו הכול מתנהל כרגיל, הכול פתוח".

מוקדם יותר היום מאות תושבי ירושלים מהמגזר החרדי התעמתו עם שוטרים שהגיעו לפזר תלמודי תורה בעיר, שפעלו בניגוד לתקנות הסגר. על פי הודעת המשטרה, עם הגעת השוטרים למקום, מאות מהתושבים התקהלו סביבם, ככל הנראה לאחר שהופצה הודעה על הכוחות, וזרקו לעברם חפצים ואבנים. בגין העבירות נרשמו לשוהים במקום כמה דוחות.

הפגנת חרדים
עימותים בין כוחות משטרה לתושבי מאה שערים

הבעייתיות המרכזית במהלך של החרדים במקומות שצויינו, היא סביב רמת התחלואה שם, שהיא מהגבוהות בישראל בגל הנוכחי. בית שמש למשל, נכון להבוקר, עם 2,462 חולים פעילים, 17% בדיקות חיוביות אמש וציון רמזור של 9.7. ירושלים עם נתונים דומים, גם שם אחוז הבדיקות החיוביות אמש עמד על 17%, וכוללת יותר מ-16 אלף חולים פעילים וציון רמזור של 9.2.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל פועלת בכל רחבי הארץ וגם בשכונת מאה שערים בירושלים כדי לאכוף הפרות של תקנות הקורונה. לצערנו יש מי שבמקום לברך על האכיפה פועל לסכל אותה ולהתעמת עם השוטרים המבצעים את תפקידם. בימים האחרונים לוותה האכיפה באזור באלימות שהופנתה כלפי השוטרים ולכן בוצעו מעצרים. מן הראוי שכל אדם שומר חוק יגנה בכל תוקף את האלימות החמורה שהופנתה כלפי השוטרים במקום. לצד זאת, גם התנהלות פסולה מעין זו לא תרפה את ידנו מלהמשיך לפעול לאכיפת החוק והתקנות בשכונה זו, ובכל מקום אחר ברחבי הארץ למען בריאות הציבור".