"יש ריצה לתקשורת ולוועדות בכנסת כדי להתנגח, לרוב בלי נתונים": אחרי שפרופ' חגי לוין התפטר מתפקידו כיו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור והצטרף היום (ראשון) למפלגתו של ח"כ משה יעלון, ראש אגף שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, תקפה אותו. "מותר לחשוב אחרת ולהעביר ביקורת, זה לא מועיל אלא רק תורם לפגיעה באמון הציבור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בקבוצת הוואטסאפ כתבה ד"ר אלרעי פרייס כי על איגוד רפואי בריאות הציבור בכלל ועל פרופ' לוין בפרט לעשות חשבון נפש עמוק. "כמי שחווה את זה בחודשים האחרונים מקרוב – אין עבודה מקצועית, עניינית, במטרה לתרום לבריאות הציבור ולסייע במלחמה במגיפה. יש ריצה לתקשורת ולוועדות בכנסת ומעל כל כץ רענן כדי להתנגח", תקפה ראש שירותי בריאות הציבור והוסיפה: "לרוב בלי נתונים. בלי אמת. בלי לבדוק אפילו. אלא עם סיסמאות שאין מאחוריהם כלום. ולא באמת מועילות אלא רק תורמות לפגיעה באמון הציבור שאתה כל כך מזועזע ממנה".

היא הוסיפה כי "כשבכירים באיגוד רפואי בריאות הציבור משתתפים במהלך מגיפה שמאיימת על כולנו בסרט של מכחישי קורונה ומתנגדי חיסונים, שכל מטרתו לערער את אמון הציבור, נדרש לעצור ולעשות חשבון נפש עמוק".

דבריה של ד"ר אלרעי פרייס מגיעים לאחר שאתמול הגיש פרופ' לוין את התפטרותו במכתב נוקף ותקיף על ההתנהלות בזמן המגיפה. "לצערנו, נוכחנו שוב ושוב כי המלצות המומחים בבריאות הציבור נחשבות כקליפת השום עבור הממשלה. המלצות שזכו לתמיכתנו ולקונצנזוס בקבינט המומחים לצמצום ההדבקה והתחלואה בקורונה נדחו, כדוגמת דחיית פתיחת הקניונים. מנגד הוחלט על צעדים מזיקים למרות שקבינט המומחים התנגד להם, כדוגמת פארסת הסגר הלילי בחנוכה, שנדחתה לבסוף בלחץ ציבורי".

מוקדם יותר היום, הודיע פרופ' לוין כי החליט להצטרף למפלגתו של ח"כ משה יעלון. "אני מאמין במנהיגותו המוכחת של משה יעלון והנבחרת המצוינת של תל"ם", אמר עם הצטרפותו. ח"כ יעלון בירך ואמר: "לוין הוא מחלוצי הרפואה הקהילתית המודרנית ולוחם גדול למען איכות החיים והסביבה".