"הנפש שלי עוד מצולקת - וממשיכים לצלק אותה": חייה של שרה מימוני, תושבת יבנאל שחותנה בגיל 15, נעשו קשים למדי לאחר שידור התחקיר במהדורה המרכזית בשבוע שעבר, שבו התראיינה בפנים גלויות וסיפרה על נישואי הקטינים וההריונות בגיל נעורים בקהילה הסגורה, שנעשים בניגוד לחוק. מאז שסיפרה על המתרחש לאוזני כול, היא ובני משפחתה סובלים מאלימות ומניסיונות ממשיים לפגוע בהם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה בא לידי ביטוי ביריקות ברחובות, פגיעות מילוליות בי ובילדים שלי", אמרה מימוני בריאיון ל"חמש" עם רפי רשף. "זרקו אותם מבית הכנסת ומשפילים אותם בהפסקות. אני מסתובבת עם גז פלפל, זורקים עליי אבנים, זו כנופיה שסבלנו ממנה רבות בעבר. זרקו לבית שלי רימונים, כי אני חושבת שהדרך שלהם היא לא דרך של תורה", סיפרה. "עד היום הנפש שלי מצולקת מכל מה שסבלתי ועברתי, והם פשוט ממשיכים בדרך הזו". 

למרות הקושי, מימוני הדגישה כי היא עושה כל שביכולתה כדי ששבעת ילדיה לא יעברו חוויה דומה לזו שעברה: "לא אתן להם לעבור את מה שחוויתי. כשאני רואה ילדות קטנות בנות 14, שכופים עליהן להתחתן בניגוד לרצונן, הן מסתובבות כבויות עם עיניים עצובות. בגיל 17 הן מסתובבות כבר עם שני ילדים".

"מרגישה שאני חייבת לצעוק את הצעקה הזו - צריך לעצור את הקטסטרופה"

על הבחירה שלה להמשיך ולהתגורר ביבניאל, היא הסבירה כי אין לה אלטרנטיבה אחרת: "אין לי ברירה. יש כמה סיבות אישיות שפשוט מכריחות אותי להישאר במקום הזה. אמרו לי שאני אמיצה, אבל אני עושה את זה עם דופק לב מואץ. אני מרגישה שאני חייבת לצעוק את הצעקה הזו של הבנות".

המציאות הקשה שהיא מכירה מקרוב דורשת ממנה התמודדות יום-יומית לא פשוטה: "אני חיה בפחד נורא וישנה מול מצלמות האבטחה. כל אופנוע שעובר מקפיץ אותי. היה לי ירי על הבית אחרי ריאיון שהיה לי בעבר. אני קוראת לרשויות לקום ולעצור את הקטסטרופה שיש ברחובות".