העימותים האלימים שנגרמו בשל התנגדות לאכיפת הסגר - הגיעו הלילה לשיאם עם הצתה של אוטובוס בבני ברק ובפציעתו של הנהג. בעקבות העימותים, הראשון לציון הרב הראשי יצחק יוסף פרסם היום (שני) סרטון שבו התייחס לשורת האירועים המדאיגים. הוא גינה את האלימות ברחוב החרדי וכינה את הפורעים: "קומץ של נוער שוליים מחלל השם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרב הביע כאב רב וזעזוע "על האלימות הקשה ועל חילול השם שנעשה בימים האחרונים בכמה מקומות ברחבי הארץ, התנהגות אלימה של קומץ של נערים שמשתוללים ועושים כל מיני דברים של אלימות. בוודאי שאין שום הצדקה בעולם למעשים חמורים כאלה, אותם אלה שעושים מעשים כאלה בשם התורה - מחלל שם שמיים ברבים".

"יש להוקיע את אותם פורעים ולהיטהר מהם", הוסיף. "דרכנו כדרך התורה, ודרך התורה היא שדרך ארץ קדמה לתורה. חובה קדושה. על ראש העיר ועל כל הרשויות הרווחה בעיר בני ברק להתגייס באופן מיידי לטיפול בנוער הזה. הוא חלק מבשרנו, הוא כמובן מיעוט שלא מלמד על הכלל, אבל מיעוט זה מכתים את תדמיתו של הציבור החרדי כולו".

"רובם ככולם רחוקים מאוד מהתנהגות זו, אני פונה בקריאת קודש לאותו נוער לחדול מכל מעשי האלימות", סיכם. "אין שום הצדקה בעולם לנקוט בדרך של אלימות. שוטרי משטרת ישראל - אני קורא לכם לנהוג באיפוק כאנשים אחים אנחנו... כולנו מצווים על מה שנאמר בתורה 'ואהבת לרעך כמוך'. המחנכים במוסדות החינוך בכל אתר ואתר, עליהם לעמוד בקשר רצוף עם התלמידים בכל התקופה הקשה העוברת עלינו. ללמדם תורה, מידות ודרך ארץ".