משלושה קווים שונים להחלפת רכבת אחת: שרת התחבורה מירי רגב הודיעה היום (חמישי) על הצטרפותן של תחנות הרכבת חדרה והרצליה כתחנות עצירה בקו הרכבת הישיר מחיפה. זוהי בשורה דרמטית לתושבי עפולה ואזור עמק בית שאן, ומשמעותה שהנוסעים מהעמק יוכלו להגיע ליעדם בהרצליה תוך חיסכון משמעותי בזמן ושיפור נוחות הנסיעה. "מצאתי את בקשת תושבי העמק כמוצדקת", אמרה השרה רגב. "מסלולי הנסיעה החדשים יביאו צדק תחבורתי לפריפריה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההחלטה מאפשרת רווחה גדולה לתושבי העמק שנאלצו עד כה להחליף שלוש רכבות בדרכם מעפולה לאזורי התעשייה בהרצליה. כך למשל נאלץ תושב עפולה שעובד במרכזי ההייטק בהרצליה לנסוע ברכבת מעפולה לחיפה, להחליף רכבת עד לתחנת בנימינה ומשם להגיע ברכבת פרברית נוספת, שלישית במספר, ליעדו בהרצליה או ביתר תחנות קו החוף.

שרת התחבורה מירי רגב ברכבת (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
שרת התחבורה מירי רגב ברכבת | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"בשורה אדירה לתושבי עפולה והעמקים"

החלטת משרד התחבורה צפויה לאפשר נגישות תחבורתית לתושבי הצפון אל מרבית אזורי התעסוקה במרכז הארץ. נוסעים מעפולה יוכלו כעת להחליף רכבת פעם אחת בלבד בתחנת חיפה ולרדת ישירות בדרכם דרומה בתחנת חדרה או בתחנת הרצליה. זאת כפתרון ביניים עד להקמת המסילה המזרחית במלואה.

"עם כניסתי לתפקיד הגיעו אלי פניות רבות מתושבי העמק ונציגיהם ברשויות המקומיות, שהביאו לידיעתי את המצוקה שמקשה על תושבי העומק שעובדים במרכזי התעסוקה לאורך מסילת החוף", הדגישה שרת התחבורה רגב. "אני שמחה שאחרי שנים של ציפייה הצלחנו למצוא את הדרך לאפשר את קיום קווי הרכבת במסלולים החדשים והנגישים, כבר מסוף השנה, זאת על מנת לקדם את החזון לחבר את ישראל".

אבי אלקבץ, ראש העיר עפולה, שפעל רבות להארכת רכבת העמק לאזור המרכז בשנתיים האחרונות, אמר כי "זוהי בשורה אדירה לתושבי עפולה והעמקים. אני שמח ומברך על הודעתה הרשמית של השרה רגב לפיה יבוצעו נסיעות רכבת מהירות מעפולה לתחנות השרון מה שיפתח אפשרויות לימודים ותעסוקה חדשים לתושבים. מבחינתנו זה פתרון ביניים מצוין עד להקמתה של המסילה המזרחית שתחבר את התושבים לתל אביב באמצעות מסילת רכבת ישירה".