12 חשודים נעצרו הבוקר (חמישי) בפשיטה של כוחות משטרה בחשד למעורבות בתקיפת נהג ההסעות איברהים חאמד ביום ראשון, שדרס למוות את איתמר בן אבו. חקירתם תימשך במהלך היום ובהתאם לממצאים שימצאו בפשיטה יובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת חקירת אירוע דריסת איתמר בן אבו שאירעה ביום ראשון בשעות הערב בירושלים והפרות הסדר האלימות שקדמו לתקרית, עצרה המשטרה 12 חשודים, ביניהם 5 קטינים. בכוחות הפשיטה שהתרחשה לפנות בוקר השתתפו לוחמי יס"מ ומג"ב, כחלק מחקירה סמויה שהתנהלה.

כל החשודים שנעצרו בחשד למעורבות הינם חרדים המתגוררים באזור שבו התרחשה התקרית. חלקם תלמידי ואברכי ישיבת שובו בנים. הם גם חשודים במעורבות באירועי אלימות והפרות סדר אחרים שאירעו באותו יום – שכללו פגיעה ברכבים שבהם נסעו ערבים.

מעצרם התאפשר לאחר איסוף של סרטונים ממצלמות האבטחה באזור. מאז שנפתחה חקירת האירוע, נעשתה עבודה מודיעינית מרובה לזיהוי של המשתתפים בהתפרעויות ובעיקר באירוע הדריסה וניסיון הלינץ' שקדם לו. בהמשך היום, ובהתאם לממצאי חקירתם, יובאו מי מהם לדיון הארכת מעצר בבית המשפט. חקירת המשטרה נמשכת במטרה להגיע אל חשודים נוספים אשר נטלו חלק באירועי אלימות מעין אלו, נמסר מהמשטרה.

איתמר בן אבו שנהרג הלילה מפגיעת רכב בירושלים
איתמר בן אבו שנהרג הלילה מפגיעת רכב בירושלים

ממשטרת ישראל נמסר כי היא "תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה אל מול כל גורם שהיה מעורב באירועי האלימות במהלך חג הפורים שהביאו לפגיעה בנפש ובחיי אדם, ותדאג למיצוי הדין עם המעורבים".

במשטרה ובפרקליטות החליטו השבוע שלא לבקש את הארכת מעצרו של הנהג איברהים חאמד, בן 22 מוואדי ג'וז שבמזרח ירושלים, ומסתמן כי לא יוגש נגדו כתב אישום בגין המתה בקלות דעת. כששחזר את השתלשלות האירועים סיפר חאמד: "כשהגעתי למקום ברכב ההסעות ראיתי מלא אנשים בכביש. כשהם ראו אותי, כמה אמרו 'הנה ערבי, הנה ערבי' וזרקו עליי אבנים מכל מקום".

איתמר בן אבו בן ה-47, הוא הגבר שנהרג בתקרית מפגיעת רכב הסעות בשכונת מאה שערים בירושלים. בתיעוד מזירת הדריסה, נראה איך ההמון מקיף את הרכב, ופתאום הנהג מאיץ ופוגע בבן אבו. עדי הראייה שהיו בזירה, אמרו כי לפני הדריסה כמה צעירים, ככל הנראה אברכים, ניסו לתקוף את הנהג וצרו על הרכב. הם הוסיפו שלטענתם הדריסה הייתה מכוונת ונעשתה תוך כדי שהנהג ניסה להימלט מהמקום.

זמן קצר אחרי שניסה להימלט, הנהג נתפס ופונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. בבית החולים הוא עבר חקירה של המשטרה. הוא סיפר כי הוא הותקף וחש סכנה לחייו ולכן ניסה לחלץ עצמו מהמקום. לטענתו הפגיעה באזרח הייתה מקרית לחלוטין ולא מכוונת.