משרד הבריאות עדכן היום (חמישי) כי כרגע מאושפזים בישראל 38 ילדים חולי קורונה, מתוכם ארבעה במצב קריטי ואחד במצב קשה. עם זאת, מבדיקת N12 עולה תמונת מצב מעט שונה: ממידע שהתקבל מהאיגוד לטיפול נמרץ ילדים בישראל, עולה שיותר מ-70% מהם כלל לא מאושפזים בגלל סיבוכים של קורונה, אלא בגלל סיבות אחרות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסיבה לכך היא שכאשר מגיעים מטופלים לבית החולים, הם עוברים בדיקת קורונה שגרתית, ואם הם מאובחנים כחיוביים, הם מאושפזים במחלקת קורונה ונספרים כמי שנדבקו בנגיף. מדובר במקרים רבים בילדים ותינוקות שנפצעו מכוויות בבית ופונו לבית החולים, ילדים שנפצעו בתאונות דרכים, ילדים שסובלים מסיבוך של מחלת רקע שאינה קורונה או ילדים שהגיעו לבית החולים בגלל טיפול שגרתי למחלת רקע כרונית.

מאז תחילת משבר הקורונה, אושפזו בישראל כ-60 ילדים במצב קשה בגלל סיבוכי קורונה. כל הילדים האלו כבר החלימו מהנגיף. ד"ר יוסי בן ארי, יו"ר האיגוד לטיפול נמרץ ילדים בישראל, אמר לחדשות 12 כי "ברוב המקרים לא מדובר באשפוז בגלל מחלת הקורונה. הילדים לא מהווים בעיה כחולים, הסכנה העיקרית שנשקפת מהם שהיא שידביקו קרובי משפחה מבוגרים יותר שאינם מחוסנים, או מורים שלהם שאינם מחוסנים".