במוצאי השבת שעברה, בפתח ההפגנות השבועיות בבלפור, התרחש אירוע יוצא דופן: מפגינים נגד נתניהו פרצו לכאורה מחסומים בכניסה למעון ראש הממשלה, ובעקבות כך צוות האבטחה במעון החליט להפעיל נוהל חריג, שבו הוכנסו נתניהו ורעייתו למתחם מאובטח למשך למעלה מחצי שעה – כפי שפרסמנו לראשונה. גורם בכיר במשטרה ששוחחנו עמו היום (שבת) מביע ביקורת על ההחלטה: "לא הייתה הצדקה, כי לא נשקפה סכנת פריצה של מפגינים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אותו גורם בכיר אמר ל-N12: "הופתענו מההחלטה להעביר את ראש הממשלה למתחם מאובטח. על פניו, לא הייתה לכך הצדקה שכן לא נשקפה שום סכנת פריצה למעון. המפגינים לא פרצו שום מחסום, אלא רק לא שמעו להוראות השוטרים להתרחק".

במקביל לאותו גורם, אנחנו שומעים גם אמירות אחרות, שמגבות את החלטת אנשי האבטחה: ברגע שהמפגינים הצליחו להתקרב קרבה ממשית למעון, הצעדים שקרו בתוכו התחייבו מתוקף הנחיות קבועות, ולכן אין מה לבוא בטענות או בביקורת כלפי מי שהחליט על כך.

המקרה אירע בשעה 16:00 בשבת שעברה, כשכמה עשרות מפגינים הגיעו לאחד הרחובות שמובילים לאחת הכניסות למעון ראש הממשלה. הם הצליחו לעבור בקלות כמה מחסומים ניידים ארעיים, והחלו לרוץ לעבר המחסום העיקרי והקבוע.

מעון רה"מ בבלפור, ירושלים (צילום: חדשות 2)
מעון ראש הממשלה, ארכיון | צילום: חדשות 2

שם, הם נעמדו והתעמתו עם הכוחות שחצצו ביניהם לבין המחסום. 8 מבין המפגינים נעצרו. בעקבות ההתפתחויות, החליטו אנשי האבטחה של השב"כ בתוך המעון להכניס את נתניהו ורעייתו לתוך מתחם מאובטח למשך כחצי שעה. חשוב להבהיר, כי בשום שלב לא נשקפה סכנה ממשית שהמפגינים יצליחו לפרוץ לתוך המעון.