לאחר התמונות מההפרות ההמוניות של הסגר בשתי לוויות הרבנים בירושלים – וגם בלוויית הסטודנט שנורה למוות בטמרה, שוב התקהלות המונית מתועדת. אלפים משתתפים הערב (ראשון) בהלווייתו של הרב חיים מאיר וואזנר, פוסק חרדי חסידי מבני ברק, שמת בגיל 83 - לאחר שחלה בקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לקראת הלוויה, נערכה המשטרה בכוחות גדולים ובהם כוחות יס"מ של משטרת תל אביב, אך רק לשם אבטחת האירוע.

המקום שבו התכנס מסע הלוויה הוא בעל רגישות - לפני 6 שנים בהלוויית אביו של הרב חיים מאיר וואזנר, הרב שמואל וואזנר, שכונה "פוסק הדור" החסידי, השתתפו כ-1,000 בני אדם. באותה הלוויה אף נהרגו שני בני אדם וכמה נפצעו כתוצאה מהצפיפות.

ישראל, אחד המשתתפים בהלוויה, אמר ל-N12: "כל אחד עושה את שיקול הדעת שלו. רוב האנשים פה צעירים והסיכוי לחלות קשה או למות הוא נמוך. כשאתה שם את זה מול השיקול של לחלוק כבוד לרב, אז הכבוד האחרון גובר".

משתתף אחר אמר: "היה לי חשוב לבוא, אבל אני מודע לסכנה ולכן - אני בוחר לעמוד בצד ולא להיכנס לתוך ההמון הצפוף".

לווית הרב חיים מאיר וואזנר, ראש ישיבת חכמי לובלין  (צילום: חדשות 12)
לוויית הרב חיים מאיר וואזנר, ראש ישיבת חכמי לובלין בבני ברק | צילום: חדשות 12

בעת הלוויית ראש הישיבה מבני ברק, מחלקים צוותי הפיקוח העירוני אלפי מסיכות לציבור לאורך מסע ההלוויה. בפיקוח העירוני הדגישו כי יחד עם משטרת ישראל, שמפקדת על קיומה של ההלוויה ושמירת כלל מרכיבי הביטחון, פועלים לשמירה על הכללים.

ההפרה הנוכחית מצטרפת לשורת הפרות בתקופה האחרונה במגזר החרדי. כך רק לפני שבוע השתתפו אלפים בהלווייתו של הרב משולם דוד סולובייצ'יק, זקן ראשי הישיבות במגזר החרדי, שהלך לעולמו בגיל 99. במשטרה ידעו במשך שעות שבלוויה צפויים להשתתף המונים, ולמרות זאת, אלפים הצליחו להתקבץ ברחובות ירושלים.