שיחות בין עד התביעה לנאשמת שוחזרו: ימים לפני תחילת שלב ההוכחות במשפט נתניהו, מומחים מטעם ההגנה הצליחו לאתר אינדיקציות ל-7 שיחות שנמחקו או אבדו שהתקיימו בין עד התביעה במשפט, מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, לבין איריס אלוביץ' - כך אנו מפרסמים הערב (שלישי) לראשונה. חלק מהשיחות התקיימו כששאול אלוביץ' נמצא ברקע - ומשמעות השיחות על המשפט נבחנת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורמים המעורים בפרטי השיחות ששוחחנו איתם סבורים שהן לא משנות את התמונה הראייתית, אך הן בעלות עניין רב. באחת מהשיחות מבקשת איריס אלוביץ' ממנכ"ל וואלה לאסוף חומרים מכפישים נגד שר התקשורת דאז משה כחלון ולפרסם אותם, זאת על רקע "פגיעות", כפי שכינתה זאת אלוביץ', בקבוצת בזק.

בשיחה אחרת אלוביץ' נשמעת מבקשת מאילן ישועה לשמור על איזון. בשיחה נוספת היא מטלפנת אליו בנושא ידיעה כלשהי שפורסמה על המשטרה. אלוביץ' מבקשת לשמוע את תגובת המשטרה, ישועה עונה שיש להם מקורות מבוססים. בכל מקרה, ישועה נשמע מבטיח לאלוביץ': "נדרדר את הידיעה הזאת".

שאול ואיריס אלוביץ'‎ (צילום: POOL New, ראובן קסטרו)
שאול ואיריס אלוביץ', ארכיון | צילום: POOL New, ראובן קסטרו

אמש (שני) פרסמנו במהדורה המרכזית כי ההקלטות אותרו בטלפון של ישועה, שצפוי לשמש כעד הראשון בשלב ההוכחות במשפט ראש הממשלה שייפתח ביום שני הקרוב. בעבר, העביר ישועה לרשות לניירות ערך הארד דיסק שהיה ברשותו שהכיל הקלטות של בני הזוג אלוביץ', רגע שנתפס כמכונן ושהוביל את היועץ המשפטי לממשלה להאיץ את ההליכים בכל הקשור לתיקי נתניהו. 

על רקע זה, בשלבים המקדמיים של המשפט התנהל קרב על הטלפון של אילן ישועה. סנגורי נתניהו ביקשו לקבל את הטלפון ולבדוק אם ישועה מחק ממנו הקלטות. המדינה טענה כי היא מוכנה לכך אך לא הסכימה למסירת הטלפון של ישועה.

בסופו של דבר, העניין הגיע לפתחו של בית המשפט העליון שהורה על כך שמומחה של הסנגורים יבדוק את הטלפון במשרדי הפרקליטות. וכפי שנקבע, הבדיקה אכן התקיימה בשבוע שעבר ומתנהל ויכוח על כמה מחיקות אותרו. ונראה כי מדובר במספר מצומצם של שיחות שנמחקו.