במאה שערים מפרים את ההנחיות, שוטרים שהגיעו לאכוף הותקפו: במהלך פעילות אכיפה של מגבלות הקורונה בשכונת מאה שערים בירושלים הערב (חמישי), שוטרים הותקפו על ידי התושבים, שהשליכו לעברם אבנים ושקיות אשפה. שוטרים הגיעו לשכונה כדי לסגור בתי כנסת שנותרו פתוחים - זאת בניגוד למגבלות הסגר.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עד כה נעצרו 10 מתפרעים בשכונה החרדית, וברשת הופץ סרטון מטריד שבו נראה שוטר יס"מ בועט בילד תוך כדי פעילות האכיפה. רק אמש (רביעי) הראינו במהדורה המרכזית כיצד החיים במאה שערים מתנהלים כרגיל, ושבתי כנסת ומוסדות הלימוד בשכונה פתוחים. המצלמה הנסתרת שלנו לא איתרה בשכונה ולו שוטר אחד. 

בהודעת המשטרה נמסר: "כוחות משטרה שפעלו בשכונת מאה שערים לאכיפת תקנות הקורונה, הותקפו באבנים ושקיות זבל שהושלכו לעברם, וכתוצאה מכך אף נפצעו שוטרים. במהלך הפעילות עוכבו ונעצרו 10 חשודים בגין הפרת סדר, יידויי אבנים וסירוב להזדהות". 

עוד נמסרה התייחסות לתיעוד בו נראה שוטר בועט בילד - ונאמר שהמקרה ייבדק: "אנו רואים בחומרה רבה את ההתנהגות הפרועה של פורעי החוק שתוקפים שוטרים שפועלים לאכוף את תקנות הקורנה במטרה להוריד את שיעור התחלואה במקום ולצד האמור, המקרה ייבדק. מן הראוי שכל אדם שומר חוק יגנה בכל תוקף את האלימות החמורה שהופנתה כלפי השוטרים במקרה זה, כמו גם במהלך פעילויות אכיפה אחרות שבוצעו לאחרונה ברחבי הארץ". 

מנתוני האגף לשעת חירום במשרד הבריאות שפרסמנו מוקדם יותר היום, עולה שמקדם ההדבקה נמצא במגמת ירידה בכל המגזרים, אך שבמגזר החרדי הוא עדיין הגבוה ביותר ועומד על 1.19. מקדם ההדבקה במגזר הערבי מתקרב ל-1, ובמגזר הכללי הוא עומד על 1.13 על סמך מספר המאומתים החדשים.