אוריה חיים מתל אביב, שהתמודד בעונה הקודמת והנוכחית של התוכנית 'נינג'ה ישראל' נוהג לרכוב כבר 14 שנה בנתיבי איילון בתל אביב, אלא שבשבוע שעבר הוא נקלע לתאונת דרכים ששינתה את חייו - וממנה יצא בן אדם אחר. התמזל מזלו ובזמן הטראומה שהכתה בו היה לצדו חברו לתוכנית נתי ממן (32), גם הוא תושב תל אביב, שניסה לחצות את מסלול הנינג'ה רגעים ספורים לאחר שאוריה נראה על המסך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"רכבתי על האופנוע לכיוון צפון ברציף הימני בנתיבי איילון שבתל אביב, בהם אני נוסע כבר 14 שנה - ומשום מקום קלטתי רכב עוצר במחלף. הייתי ממש בשוק, ניסיתי להגיב ולא הייתה לי אופציה", שיחזר אוריה את הרגע שהותיר בו טראומה, בשיחה עם N12. "הרכב פגע בי ונזרקתי החוצה לכיוון הבטונדות כשאני מתגלגל, וקיוויתי שרכב לא יפגע בי תוך כדי. קיבלתי מכות בקסדה ונמרחתי לאורך הכביש כשהייתי גם עם מעיל ממוגן וכפפות. הרגליים שלי דיממו ולא יכולתי לזוז. הייתי בשוק באותו הרגע והגבתי בקור רוח לסיטואציה".

"נשכבתי על הרצפה והוא הבן אדם הראשון שקלט אותי"

חיים, שעוסק בחייו כמדריך בעמותת 'אחריי', כנראה לא ישכח לעולם את הרגע שבו ממן קפץ לעזרתו. "נשכבתי על הרצפה והוא הבן אדם הראשון שקלט אותי, והסתכל לי בעיניים. הרגשתי שהוא מוכר לי, ואז הבנתי שהוא היה בתוכנית מיד אחריי וככה גם נסענו בכביש - וזה הכה בי. הוא בדיוק היה בדרך לאימון נינג'ה".

אוריה חיים באתגר הנינג'ה (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2021", קשת 12)
אוריה חיים, שנפצע בתאונה | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2021", קשת 12

 לדבריו, עוברי אורח ואחרים שהיו בנתיב באותם רגעים ניגשו אליו תוך דקות ספורות. לעומת זאת, האדם שפגע באוריה עצר בצד, בחר שלא לגשת אליו ואף לא החליף עמו מילה. "לפני שעליתי לאמבולנס רציתי לשמוע ממנו מה קרה, והוא אמר שהוא לא מוכן לדבר איתי. עד היום לא שמעתי את גרסתו לאירוע", סיפר אוריה בכאב.

"ברגע שנתי ניגש אליי זה עזר לי כשהפנים היו מוכרות. הרגשתי שבכל זאת מישהו דואג לי ופחדתי מהנהג הפוגע. ברגע שאתה חווה טראומה מאוד קשה, זה  טוב שיש לך לידך מישהו תומך. הוא מאוד הרגיע אותי, אמר לי לנשום ולקחת אוויר בזמן שצרחתי מכאבים", הוא הוסיף.

נתי ממן מתכונן למסלול (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2021", קשת 12)
נתי ממן בנינג'ה ישראל | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2021", קשת 12

"הכרתי את זה מהמקום שלי וניסיתי לדאוג לו עד כמה שאני יכול"

החוויה הקשה שאוריה נאלץ לעבור, חרוטה היטב גם בזיכרונו של ממן. "נסעתי לכיוון צפון באילון וראיתי את אוריה מחליק. היה רכב גדול שהפריד ביני לבין התאונה, ובאותו הרגע הבנתי שאני עוצר עם האופנוע. ראיתי אנשים ניגשים לאוריה וצעקתי להם לא לגעת בו, ולא להזיז אותו. הגעתי אליו וראיתי אותו עם דימומים".

ממן סבור כי היכרותו הקרובה עם התקפי החרדה שמלווים אותו אפשרה לו לסייע לאוריה בסיטואציה הקשה. "הוא היה קצת מבוהל ובלחץ, הכרתי את זה מהמקום שלי ומהתקפי החרדה שאני עובר. כשאוריה הוריד את הקסדה, הוא אומר שהוא מכיר אותי מהנינג'ה אחרי שהיה מבולבל, וניסיתי לדאוג לו עד כמה שאני יכול".

עו"ד דור פסקא, משרד עו"ד רון פסקא
עו"ד דור פסקא, משרד עו"ד רון פסקא

בעקבות התאונה, אוריה עובר תהליך של החלמה ושיקום, לאחר שנפגע בצורה קשה בגופו ועדיין מתקשה ללכת. עו"ד דור פסקא, עורך דינו של אוריה חיים, מסר: "למרבה הצער, תאונות דרכים שמקורן בפזיזות או בהיסח הדעת הפכו לחזון נפרץ בכבישי ארצנו. חומרתו המיוחדת של המקרה גלויה וברורה למראה הסרטון, והיא מדגישה את הצורך בהרתעה משמעותית. אנו מלווים את אוריה בתהליך ההחלמה והשיקום מפגיעותיו הקשות, ובבוא העת נגיש תביעה לפיצוי בגין נזקיו. במקביל, אנו פועלים בשיתוף עם רשויות האכיפה על מנת למצות את הדין עם הנהג הפוגע".