נתניהו ממצב את לפיד כקורא התיגר הגדול ביותר עליו בבחירות הנוכחיות, אבל יאיר לפיד ממשיך לסרב לשתף פעולה עם הנרטיב. בריאיון היום (ראשון) בוועידת המשפיעים, נמנע לפיד מלומר שהוא מתמודד על ראשות הממשלה והכריז כי "חשוב יותר להזיז את נתניהו מתפקידו מאשר שהוא יעמוד בראש". לפיד גם קרא לנתניהו לבוא לעימות מולו, וציין כי הדבר הראשון שישאל אותו זה איך ביקש הטבות מס בשעה שהמשק קרס אחרי הסגר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראיונות נוספים בוועידת המשפיעים 2021:

>> סמוטריץ' בוועידת המשפיעים: "נכריח את נתניהו לתקן את מערכת המשפט"

>> יו"ר תקווה חדשה על לפיד: "נכשל חמש פעמים, לא יוכל לכונן קואליציה"

>> בני גנץ בוועידת המשפיעים: "לא מתכוון להשאיר לנתניהו את כל השלטון"

 "פחות חשוב לי עכשיו ראשות הממשלה", אומר לפיד. "חשוב לי שיש עתיד תהיה המפלגה הגדולה בממשלה בשביל הערכים שלה. חשוב לי שנתניהו יסיים את תפקידו, שתקום ממשלה לא סחטנית, שתטפל במעמד הביניים".

 

בנוגע לבנט ולסער ולשאיפות שלהם לעמוד בראש, ענה לפיד כי הוא לא פוסל כלום. "אקיים את הדיון מי ינהיג אחרי תוצאות הבחירות. חמש דקות אחרי הבחירות נצטרך לשקם את הכלכלה ולשקם את האמון בממשלה". השניים הללו אינם שותפים אידיאולוגיים בכל נושא, הודה לפיד, אבל בכוונתו להקים קואליציה גם עם אנשים שהוא לא מסכים איתם ב-100%.

לפיד נשמע רגוע בכל הנוגע לאפשרות שסער ובנט יצטרפו לבסוף לממשלה בראשותו, גם אם תוקם בתמיכת הרשימה המשותפת. עם זאת, סער מיהר להכחיש את הדברים בחשבון הטוויטר שלו:

לא יקרה. https://t.co/VIGFcZ4xz2

— Gideon Sa'ar | גדעון סער (@gidonsaar) March 7, 2021

 

ראש הממשלה נתניהו ניצל את האמירה של לפיד כדי לעקוץ את יריביו בימין:

לפיד ציין שבסקרים שהוא מכיר מרצ עוברת את אחוז החסימה, אך גנץ לא, ולכן לדבריו הדבר החשוב ביותר הוא לא לשרוף קולות ולפרוש.

יונית לוי ויאיר לפיד (צילום: אלי דסה)
יונית לוי ולפיד בריאיון | צילום: אלי דסה

עוד אמר לפיד שהוא יבחן את האפשרות לעסקת טיעון לנתניהו אם זו תונח בפניו ולפי ההמלצה של הגורמים המשפטיים.