נתב"ג חוזר לשגרה: בהתאם להחלטת בג"ץ, בוטלה הלילה (בין שבת לראשון) מגבלת מכסת הנוסעים הנכנסים לנתב"ג, ובתוך כך בוטלה גם ועדת החריגים. בדברי ההסבר שנשלחו לשרי הממשלה בטרם ההצבעה נכתב כי עדיין קיים חשש מכניסת מוטציות שהחיסון אינו יודע להתמודד איתן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מכסת הנוסעים הנכנסים היומית עמדה עד כה על 3,000 בני אדם שהורשו להיכנס לישראל מדי יום. נדגיש כי למרות שמגבלת הנושאים תוסר, בשדה התעופה עדיין יידרשו להקפיד על שמירת ריחוק חברתי של כשני מטרים בין אדם לאדם. בדומה לתיקון תקנות הגבלת הפעילות במקומות ציבוריים, מסתמן כי גם בנתב"ג תבוטל חובת מדידת חום גופם של הנכנסים למקום.

בדיקת קורונה בנתב"ג (צילום: יוסי אלוני, פלאש/90 )
בדיקת קורונה בנתב"ג | צילום: יוסי אלוני, פלאש/90

גם מעבר טאבה שהיה סגור עד כה צפוי להיפתח בימים הקרובים לפני פסח. המעבר יתחיל לפעול בימים הקרובים במסגרת מגבלות התו סגול לאור דרישת שרת התיירות אורית פרקש הכהן וחברי סיעת כחול לבן. נזכיר כי לפני כשבועיים נפתח מעבר טאבה לטובת חזרתם של ישראלים למדינה, זאת למשך חמש שעות בלבד. בשעות אלה חזרו לישראל כ-20 ישראלים, שבעה תושבי מזרח ירושלים וכמה דיפלומטים.

"זהו, לאחר כשנה של סגירה - מעבר טאבה ייפתח", צייצה שרת התיירות אורית פרקש הכהן בחשבון הטוויטר שלה. "החלטנו הערב על פתיחת המעבר בתו סגול (בדומה לכללי נתב״ג), לאחר היערכות לוגיסטית לפני פתיחתו. שבוע טוב".

 

 

מרשות שדות התעופה נמסר: "נתב"ג נערך על-פי התקנות והמתווה שאושר, כאשר כל תנועת הנוסעים הנכנסת לנתב"ג עוברת בדיקת פי סי אר שנייה בכניסה לישראל. לצורך כך הוכפלו עמדות בדיקת הקורונה ונפרשו על פני כל אולם הנכנסים במטרה לתת שירות מהיר למספר נוסעים נכנסים הולך וגדל. בנוסף, ייפרשו מחר קלפיות למבודדים על פי דרישת וועדת הבחירות זאת בכדי לאפשר לאנשים שיגיעו ביום שלישי לישראל להצביע כבר עם נחיתתם בנמל התעופה בן גוריון וטרם כניסתם לבידוד. מחר צפויות לעבור בנתב"ג כ-60 טיסות עם כ-8,400 נוסעים".