הסגר נמשך כבר יותר מ-100 ימים ולהורים רבים קשה לעבוד מהבית אם הילדים נמצאים. "אני על אותו מייל שמונים פעם, לא מתרכזת, כותבת את אותו דבר עשרים פעם כי כל שנייה משהו מוציא אותי מהריכוז", שיתפה חן קובריץ', אם לשלושה בעלת משרד יח"צ. "אני על הקצה. אני על הקצה ולא בגללם. הם לא אשמים. אני מרגישה שאני קורסת. זו קריסה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חן ילדה בסגר השני, מיד אחרי שסגרו את המסעדה שבעלה פתח ברמת גן, ובו-זמנית, כמה לקוחות במשרד יחסי הציבור שלה אמרו שהם מקפיאים את עבודתה. בנוסף, היא גם אמורה להוביל את המאבק נגד התעללויות בגני הילדים. "מתסכל. סך הכול את רוצה לשדר שהכול בשליטה והכול בסדר...אבל אין לך שליטה. איך, איך יכולה להיות לך שליטה? אני בשניות מאפס למאה. לאו דווקא עליהם, זה כל דבר קטן. זה סיטואציה שפתאום קורית בעבודה. כל דבר קטן אני נדלקת. לפעמים אני לוקחת את הכלבה, אני יורדת למטה בשביל שקט".

הורים על הקצה (צילום: חדשות 12)
ההורים על הקצה: "יש פה קושי, אבא ואימא נוכחים אבל לא נגישים – לא זמינים" | צילום: חדשות 12

גם יוטל פוגל, עורכת דין מומחית לדיני עבודה בהסתדרות ואם לשלושה ילדים, מתקשה לעבוד מהבית אם הם נוכחים. "זה שזה קשה לג'נגל בין לנהל את מה שקורה פה לעבודה - זה ברור", סיפרה יוטל. "ישבנו בארוחת צוהריים, הילדים ואני, והיה אחלה. היה שיח נורא נעים ואז אמרתי להם: 'אתם רואים? יש יתרונות לקורונה. אנחנו יושבים ביחד, אנחנו מדברים'. ואז הבן שלי בן השש אומר לי: 'אבל את לא באמת איתנו, אנחנו לא באמת רואים אתכם'. את מבינה שיש פה קושי נוסף, שיש אבא ואימא נוכחים אבל לא נגישים. לא זמינים".

הורים על הקצה (צילום: חדשות 12)
"עובדים ללא ילדים מצליחים לעבוד בצורה יעילה יותר מהבית בהשוואה לעובדים עם ילדים" | צילום: חדשות 12

מסקר של המכון הישראלי לדמוקרטיה עולה כי עובדים ללא ילדים מצליחים לעבוד בצורה יעילה יותר מהבית בהשוואה לעובדים עם ילדים. באופן לא מפתיע, ככל שמדובר בהורים לילדים קטנים יותר, כך הם יותר מתקשים לעבוד מהבית.

על פי המחקרים, אבות סובלים פחות מהמצב. 31 אחוזים מהאימהות העידו שמצבן הורע או הורע מאוד, לעומת 26 אחוזים מהאבות. בכל מקרה, אנחנו בסופו של סגר שלישי בלי תוכנית של משרד האוצר שתסייע להורים. עוד חודש וחצי יתקיימו כאן בחירות ואין שום מפלגה שנושאת את הדגל הזה, את הרצון לסייע לכ-4 מיליון אזרחים בישראל.

הנתונים בכתבה באדיבות קרן ברל כצנלסון.