ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש התראיין אמש (רביעי) למהדורה המרכזית בעקבות העלייה הגדולה בתחלואה בעירו, שמציגה 25% בדיקות חיוביות לקורונה. בראיון טען כי מוסדות החינוך בעירו אינם פתוחים ובהמשך קרא לטיפול זהה של הערים ביחס אל הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הם לא פתוחים – חד משמעית. מה שמאושר פתוח ומה שלא – לא", טען פרוש ביחס לטענה כי מוסדות החינוך בעירו פתוחים על אף נתוני התחלואה הגבוהים, והוסיף: "יש מוטציות, יש קורונה. אנחנו מכירים את הסיפור שלנו – משפחות מרובות ילדים, בתים צפופים, תפסיקו".

"שמעת את השר גלנט שאמר כי מוטב היה שמוסדות החינוך יישארו פתוחים בצורה כזו או אחרת – דינא דמלכותא דינא", המשיך פרוש. "צריכים לשמוע בקולם ועובדה שאנחנו עושים את זה. מכאן ועד לתפוס את החרדים... פעם אמרו שהיהודים הם מפיצי מחלה, היום נהיה דבר חדש – החרדים מפיצים את כל המחלה. בכל הערים צריך להתנהל באותה הצורה, בצורה טובה ורק כך נוכל להגיע אל סיום נכון".

_OBJ

כשנשאל אם הוא מגנה את החתונות שהתקיימו בחברה החרדית בימים האחרונים וכללו מאות אנשים, פרוש נמנע מלהשיב בנושא, וטען: "כש-60 אלף אנשים נוסעים לדובאי או כשרואים הפגנות בבלפור, הכול בסדר. תפסיקו להתמקד בדברים האלו, בואו נתמקד בחיסונים שיצאו לפני חודש".

בהמשך התייחס ראש העיר אלעד לשיתוף הפעולה עם הגורמים השונים על מנת להתגבר על המגפה: "ביקשתי מרוני נומה שידבר עם הרבנים והוא דיבר איתם, תראו כמה אחוזים מהחרדים מתחסנים. אני עובד יד ביד עם המשטרה ופיקוד העורף ויש לנו ב"ה קרוב למאה אחוזי הצלחה. אני מציע שכמו שראשי הציבור דיברו על החיסונים וכל הרבנים נענו, כך צריך לדבר איתם על שאר הדברים. אם נדבר איתם בגובה העיניים ונסביר כל מה שצריך, אתם תראו שהכול ייראה טוב יותר".

פרוש סרב לגנות פעם נוספת את החתונות ההמוניות: "צריכים לדבר עם כולם ברמה הטובה ביותר. פה באלעד משטרת ישראל ופיקוד העורף עובדים עם המשטרה במאה אחוזי הצלחה וכך זה צריך להיות ואני מציע לך ללכת לבדוק אם המוסדות כאן פתוחים. הם לא פתוחים".

על שאלת הגדלת הקנסות פרוש השיב: "אני בעד שידברו איתנו בגובה העיניים ולא מעלינו, ואז הכול יסתדר, אני מבטיח לכם".