מחסומים נפרסו, הכבישים ריקים: יממה וחצי אחרי שהמשטרה הגבירה את האכיפה עם הידוק משמעותי של המחסומים, תנועה דלילה יחסית נרשמה היום (שבת) בכבישים ברחבי הארץ וברחובות תל אביב. מעבר לאכיפת הגבלות ההתקהלות והמסחר בעיר, במשטרה רשמו דוחות לעוברים על מגבלת אלף המטרים בטיילת בתל אביב ואף עוררו תרעומת כשחסמו מתקני ספורט לאורך קו החוף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כחלק מהקשחת האכיפה, החליטו במשטרה לחסום כמה מתקני ספורט לאורך קו החוף בתל אביב – מה שעורר את זעמה של ציפי ברנד, עד לאחרונה סגנית ראש עיריית תל אביב. "משטרת ישראל מוכיחה שוב כמה היא יעילה ומועילה", כתבה ברנד בציניות בחשבון הטוויטר. "יש ביקורת על כך שלא אוכפים את כללי הקורונה בבתי כנסת? אז חוסמים את מתקני הספורט לאורך החוף שלנו. מה, לא הגיוני?".

אכיפת הסגר השלישי בסופ"ש (צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90)
הכבישים נותרו ריקים | צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90
אכיפת הסגר השלישי בסופ"ש (צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90)
תנועה דלילה ברחובות ת"א | צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90
אכיפת הסגר השלישי בסופ"ש (צילום: Tomer Neuberg / Flash90, פלאש 90)
אוכפים את תקנות הסגר | צילום: Tomer Neuberg / Flash90, פלאש 90

ברנד, שמוזכרת כאחת המועמדות להתמודדות על ראשות עיריית תל אביב אחרי החלטתו של ראש העירייה רון חולדאי לרוץ בבחירות הארציות, פוטרה לאחרונה על ידי חולדאי מתפקידה כסגנית ראש העירייה.

במשטרה מסרו בתגובה לדבריה של ברנד כי הם מבצעים "מגוון פעילויות אכיפה, פיקוח ומניעה של הגבלות התנועה, ההתקהלות והמסחר בתל אביב ובכל רחבי הארץ". עוד נמסר כי "כדי למנוע את הצורך באכיפה במוקדי התקהלות, המשטרה נוקטת מגוון פעולות למען שלום הציבור ובריאותו ובין פעולות אלו, סגירת מוקדי התקהלות אסורה והדבקה המונית שבהם זוהו לאחרונה התקהלויות אסורות רבות".

אכיפת הסגר השלישי בסופ"ש (צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90)
כיכר דיזנגוף, היום | צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90
אכיפת הסגר השלישי בסופ"ש (צילום: Nati Shohat, פלאש 90)
אכיפת תקנות הקורונה בטיילת בת"א | צילום: Nati Shohat, פלאש 90
אכיפת הסגר השלישי בסופ"ש (צילום: Nati Shohat, פלאש 90)
תנועה דלילה בחופים | צילום: Nati Shohat, פלאש 90

באשר לחסימת מתקני הספורט, במשטרה הדגישו כי "ההיתר לעשות פעילות ספורט יחידנית, אינו מהווה היתר להתקהלויות המוניות אסורות שעלולות לפגוע בבריאות הציבור ובמאמץ של כולנו לבלימת התפשטות הנגיף".

הגברת האכיפה החלה אתמול בשעה 6:00, כשמחסומים חדשים נפרסו הן בתוך יישובים והן בכניסות אליהם. בכבישים הבין עירוניים הוצבו 25 מחסומים, שפועלים בין השעות 23:00-06:00. בשעות הלילה מתכוונים במשטרה לצמצם את מספר המחסומים באותם כבישים ל-12 בלבד. האכיפה המוגברת כוללת סיורים ממונעים ורגליים של כוחות, פעילות מוגברת של התחנות וכוחות האכיפה, וכן פעילות של היחידה האווירית המשטרתית.