סערת פריצת המחסום בהפגנה בבלפור: המשטרה הבהירה היום (ראשון) כי העבירה דיווח לשב"כ שהאירוע עלול לצאת משליטה. זאת, לאחר הפרסום לפיו מפגינים נגד נתניהו פרצו מחסומים בכניסה למעון רה"מ, ובעקבות כך צוות האבטחה החליט להכניס את נתניהו ורעייתו למתחם מאובטח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה הודיעה כי "בהמשך לאירוע המדווח שאירע סמוך לבית רה"מ והגעתם של קבוצת מפגינים עד לשער הנמצא מטרים ספורים מהכניסה למעון, מחשש שהאירוע עלול לצאת משליטה, דיווח משטרתי הועבר לכוחות האבטחה של שב״כ בתוך המתחם אשר פעלו בהתאם לתרגולת והנהלים הקיימים".

עוד הוסיפה המשטרה כי "אנו דוחים כל ניסיון או טענה בשמם של גורמים עלומים באשר לטיפול במחאות מחוץ למעון רה״מ והסדרי האבטחה הנלווים להם. נמשיך לפעול ביחד עם השב״כ במשימות ההגנה והביטחון ביחס לנבחרי ציבור ובכלל. כך היה תמיד וכך ימשיך להיות גם בעתיד".

ביבי ושרה (צילום: Photo by  flash90 Marc Israel SellemPOOL)
רה"מ נתניהו ורעייתו, ארכיון | צילום: Photo by flash90 Marc Israel SellemPOOL

גורם בכיר במשטרה ששוחחנו אתמול עם N12 הביע ביקורת על ההחלטה: "לא הייתה הצדקה, כי לא נשקפה סכנת פריצה של מפגינים". לדבריו, "הופתענו מההחלטה להעביר את ראש הממשלה למתחם מאובטח. על פניו, לא הייתה לכך הצדקה שכן לא נשקפה שום סכנת פריצה למעון. המפגינים לא פרצו שום מחסום, אלא רק לא שמעו להוראות השוטרים להתרחק".

המקרה אירע בשעה 16:00 בשבת שעברה, כשכמה עשרות מפגינים הגיעו לאחד הרחובות שמובילים לאחת הכניסות למעון ראש הממשלה. הם הצליחו לעבור בקלות כמה מחסומים ניידים ארעיים, והחלו לרוץ לעבר המחסום העיקרי והקבוע. שם, הם נעמדו והתעמתו עם הכוחות שחצצו ביניהם לבין המחסום. 8 מבין המפגינים נעצרו. בעקבות ההתפתחויות, החליטו אנשי האבטחה של השב"כ בתוך המעון להכניס את נתניהו ורעייתו לתוך מתחם מאובטח למשך כחצי שעה. חשוב להבהיר, כי בשום שלב לא נשקפה סכנה ממשית שהמפגינים יצליחו לפרוץ לתוך המעון.