מאז מותו של אהוביה סנדק ז"ל הנער שנהרג במהלך מרדף משטרתי לפני כשבועיים, חלה עלייה במספר אירועי האלימות ברחבי הארץ כלפי ערבים ושוטרים. האירועים כללו יידוי אבנים, תקיפות, ונדליזם וניסיונות הצתה. חלק מהאירועים קרו במהלך ההפגנות על מותו של סנדק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי בדיקה של פורום "תג מאיר" הנאבק בפשעי שנאה נגד פלסטינים, נמצא כי אירעו תוך פחות משבועיים 21 אירועי פגיעה בנפש וברכוש נגד ערבים או שוטרים. בשבועיים שקדמו לאירוע, על פי תג מאיר, לא אירע אף אירוע.

"תחפשו ערבים חבר'ה... אנחנו נעשה פה בלגן", תועדו הנערים בעדשת המצלמה בעת שהפגינו בירושלים במוצאי השבת. "להצית פה את הרכבים... להבעיר אותם".

המפגינים הפכו ניידת (צילום: חיים גולדברג כיכר השבת)
ונדליזם בהפגנה: הפכו ניידת | צילום: חיים גולדברג כיכר השבת

גורמים במשטרה מסרו ל-N12 בתגובה לממצאים: "בשבועיים האחרונים אנו עדים לאלימות קשה המופנית כלפי שוטרים, כוחות הביטחון ואזרחים. נפעל בנחישות, באפס סבלנות ובכוחות מתוגברים נגד מפרי הסדר ונגד האלימות".

"הכתובת על הקיר, וקרוב היום שבו עברייני הטרור היהודי ירצחו פלסטיני חף מפשע או שוטר שיקלע למקום הלא נכון בזמן הלא נכון", נמסר מטעם פורום "תג מאיר". "היחס הסלחני והמכיל של ממשלת ישראל לטרור היהודי כנגד פלסטינים, ערבים אזרחי ישראל, שוטרים, וחיילים חייב להיפסק".