בעקבות הרצח של דיאנה רז ז"ל על ידי בעלה ביום שישי האחרון, הערב (שלישי) התכנסה עצרת לזכרה ולמחאה נגד האלימות כלפי נשים בכיכר רבין בתל אביב. אחותה של דיאנה, מריאנה, ביקשה מלילי בן עמי, אחותה של מיכל סלה ז"ל, שתקריא מכתב הספד לזכרה: "שעה אחת בלבד לפני שרצחו לי אותך דיברנו כאילו הכול כרגיל, לא שמעתי אפילו בקולך שמשהו לא כשורה. לאחר מכן נלקחת מהעולם שלי לתמיד, לפתע, ביריית אקדח".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אחותי האהובה כל כך, בשישי האחרון קטפו את חייך ברשעות נתעבת, באכזרית מדוייקת ורוע מכוון", המשיכה האחות במכתב. "מעשה נתעב שבוודאי לא תיארת לעצמך שיקרה. בוודאי שלא לך". מריאנה הוסיפה ותיארה את אחותה כאחת שמאחדת את כולם, "מפיצה אור ואהבה לכל עבר".

דיאנה רז ז"ל ובעלה אמיר החשוד ברצח
דיאנה ז"ל והחשוד ברצח

היא סיפרה במכתב כי דיאנה ניהלה קהילה של 15 אלף נשים שתמכו זו בזו: "ייעצת, טיפלת ועזרת במציאת זוגיות לנפשות הכמהות לזוגיות ואהבת חיים. היית אדם מדהים ואמא מהממת, השקעת בחינוך הילדים בצורה מעוררת השתאות וכך גם השקעת בזוגיות שלך."

"את דיאנה החייכנית, המאושרת, מלאת אהבה לחיים האלה", כתבה לזכרה. "את האמא המושלמת. ועתה ארבעת ילדייך, שהגדולה רק בת 7, לא יראו אותך יותר. את לא תראי אותם גדלים, לא תחושי אותם יותר, לא תוכלי לאהוב עוד במילותייך וחיבוקייך החמים. כבר אין להם אמא. הם שואלים עליך ומחפשים אותך מדי שעה".

"איך אני מסתכלת לילדים שלך בעיינים תוך כדי שאני רואה אותך בעיניהם ומסבירה להם שאמא כבר לא איתנו?", זעקה במילותיה. "זה כאב שאין לו סוף ואין לי אפילו איך להתמודד איתו". 

עצרת לזכרה של דיאנה רז ז"ל (צילום: חדשות 12)
עצרת לזכרה של דיאנה השבוע | צילום: חדשות 12

במכתב כתבה כי דיאנה נהגה לדבר על חשיבות של תקשורת בזוגיות: "היית מסבירה לי למה חשוב לנהל שיחות ולהציף את הדברים והינה תוך כדי שאת מיישמת את זה ועובדת קשה כל כך בכדי שתהיה לך זוגיות וחיי משפחה מאושרים - הרוצח התנהג אלייך באכזריות ואלימות שעוד לא פגשתי כמותה. באופן הכי קר, נורא ונתעב שיש הוא רצח אותך. אני רוצה להבטיח לך שאני אנציח את זכרונך אדאג לילדיך ואלחם את המלחמה שלך עבוד עוד נשים כדי להציל אותן ולמנוע את הרצח הבא".

באירוע שהתקיים תחת הסיסמה "דם נשים אינו הפקר" נושאים דברים גם סקדר סימנך, אחותה של סיפראש אינעלם ז"ל ונאור שובל, בנה של אביטל רוקח ז"ל - שתיהן נרצחו באכזריות על ידי בן זוגן. מתחילת 2021 נרצחו 2 נשים על ידי בעלן. 

מחקירת הרצח עולה כי ביום שישי האחרון ככל הנראה בין בני הזוג פרץ מאבק שקדם לרצח, במהלכו אמיר דקר את דיאנה בפלג גופה התחתון. רק אז הוא שלף את אקדחו, ירה כדור אחד ופגע ברגלה ורק לאחר מכן ירה כדור נוסף לראשה וגרם למותה. בשלב הזה, הוא התקשר לאימו וביקש שתגיע לביתו לאסוף את ארבעת ילדיהם ששהו בבית בזמן האירוע הנורא.