המעבר מישראל לסיני ייפתח כבר ביום שלישי: לאחר המתנה רבה של הישראלים לפתיחה של מעבר טאבה, אישרה הממשלה היום (שישי) את פתיחתו למשך כשבועיים למחוסנים ולמחלימים - תחת הגבלות, שיאפשרו מעבר של 300 נוסעים מדי יום לכל כיוון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי המתווה שאושר על ידי השרים במשאל טלפוני, המעבר יהיה פתוח מיום שלישי ה-30.3 ועד ל-12.4. יתבצע ויסות באמצעות מכירה מוגבלת של אגרות מעבר. בעת היציאה הנוסעים ידרשו להציג תשלום על האגרה.

הנוסעים שיעשו את דרכם לסיני יידרשו לבצע שתי בדיקות קורונה - אחת במצרים, באחת מעמדות הבדיקה שפרוסות בסיני ואת הבדיקה השנייה יבצעו במעבר טאבה, לפני כניסתם חזרה לישראל.

תחילה, מעבר הגבול לסיני אמור היה להיפתח ביום שני, אלא שמשרד הבריאות דרש לדחות ביום את הפתיחה כדי להיערך לכך. יש לציין כי בכירי המשרד התנגדו לפתיחת מעבר טאבה, אלא שהחלטת בג"ץ ופתיחת השמיים לא הותירו אפשרות להמשיך לסגור אותו.

בחוות הדעת האפידמיולוגית שהציגו במשרד הבריאות, עולה דאגה מפני הגעה של חולים דרך מעברי הגבול. "סבירות גבוהה להכנסת וריאנטים לישראל, שעלולים לאיים על תועלת מבצע החיסונים", הדגישו.

עם אישור המתווה, קיימת חוסר ודאות בקרב הישראלים שהמתינו זמן רב להחלטה: "אני נוסע לסיני לא כדי לנפוש, אלא כדי להתפרנס. אחרי 13 חודשים שסוף סוף הבטיחו לפתוח  את הגבול. רכשתי שוברים עבור המטיילים ליום שני הקרוב. נכון לעכשיו הודיעו בכנסת שיפתחו ביום שלישי ולא בשני", אמר ל-N12 קובי גנון, מארגן קבוצת טיולים.  "את מי יעבירו ראשונים? את אלה של יום שלישי או של שני? חוסר הוודאות הזאת והתסכול מול המטיילים שלי מוציא אותי מדעתי".

נואיבה (צילום: Iryna Yanchukovich, shutterstock)
הישראלים חוזרים לסיני - תחת הגבלות | צילום: Iryna Yanchukovich, shutterstock