הממשלה החליטה היום (שלישי) על סגר נוסף, השלישי מאז פרוץ המגפה, שיחול מיום חמישי בלילה למשך שבועיים. במערכת הבריאות תומכים כמעט לחלוטין במהלך, אך במגזר העסקי כועסים על ההחלטה שתביא לסגירה מוחלטת של המסחר במדינה, והתגובות לא איחרו לבוא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עו"ד רועי כהן, נשיא ארגון העצמאים להב שהצטרף לאחרונה למפלגתו של עופר שלח, מסר: "סגר שלישי הוא הודעה בכישלון של הממשלה במאבק בתחלואה מי שמשלם את המחיר זה שוב העצמאים והעסקים הקטנים שמופקרים לגורלם בלי פיצוי מראש, בלי מענה על המלאים ותשלום השכירות שלהם. הם הפכו לשפני הניסיונות של הממשלה ובעלי העסקים נשארו בלי מתווה, בלי עתיד ובלי תקווה".

נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין, הטיל ספק ביעילות הסגר ותקף: "אלו נזקים אדירים למגזר העסקי, למערכת החינוך, לחברה ולכל האוכלוסיות החלשות". הוא הדגיש שהדרך הנכונה לטיפול במשבר היא להיאבק במוקדי התחלואה ושהסגר הוא אשליה, "משום שלאחר תום הסגר יחזרו כולם לאותם דפוסי התנהגות שיצרו את התחלואה."

בפורום ראשי המסחר דווקא בירכו על המהלך "שהיה צריך להיעשות כבר לפני שבועיים". בארגון חזרו על דרישתם שהמסחר ייפתח במלואו בתום הסגר ומסרו: "מי שמתכנן אחרת יצטרך לחשב מסלול מחדש."