האתר הארכיאולוגי מזבח יהושע סמוך לשכם, הקיים יותר מ-3000 שנה, שוקם היום (חמישי) בפעולת בזק - לאחר שנהרס בחלקו במהלך עבודות סלילת כביש של הרשות הפלסטינית. כך זה נראה

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות הפרסום אצלנו ב-N12 אתמול, הגיעו היום צעירים מטעם המועצה האזורית שומרון וארכיאולוגיים ושיקמו חלק מהחומה שנהרסה באמצעות אבנים מקומיות. במנהל האזרחי שוחחו עם ראש עיריית עצירה א-שמאליה שטען כי הם לא ידעו שהחומה הינה חלק מאתר המורשת.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסר: "מזבח יהושע בן נון הוא לא רק אתר היסטורי חשוב לעם היהודי הוא אחד מנכסי צאן הברזל של התרבות העולמית. לצערי הרב אנחנו עדים בשנים האחרונות לפגיעה קשה מצד הרשות הפלסטינית באתרי מורשת היסטורים כולל שוד והרס עתיקות ברחבי יהודה ושומרון בצורה מכוונת, אבל אין ספק שפגיעה באתר כה חשוב לתרבות העולמית זו עליית מדרגה ומעשה ברברי שאין לעבור עליו בשתיקה".

יוסי דגן (צילום: גור דותן, חדשות)
"עדים לפגיעה קשה מצד הרשות הפלסטינית באתרים היסטורים". דגן | צילום: גור דותן, חדשות

הוא הוסיף: "אנחנו קיבלנו ביממה האחרונה אלפי פניות מהארץ ומכל רחבי העולם מאנשי מדע, אקדמיה, היסטוריונים, ומגורמים שילטוניים. אנחנו במועצה האזורית שומרון נמשיך למלא יחד עם כל עם ישראל את זכותנו וחובתנו לבנות את כל ארץ ישראל, ולשמור על האתרים ההיסטורים".