ר', בת 38 מאזור ירושלים, שהתראיינה בסוף חודש דצמבר ל-N12 - וחשפה בכאב את סיפורה הקשה, רצתה בסך הכול אוכל עבור חמשת ילדיה, כדי שלא יצטרכו ללכת לישון רעבים. משום שהיא אם יחידנית שמתמודדת לבדה עם כלכלת ילדיה ותחזוקת הבית, מבלי לקבל מהגרוש שלה תשלומי מזונות, היא מצאה את עצמה נלחמת עם סכין בין השיניים - ונאלצה למכור סמים ברחובות. סיפורה של ר' נגע לליבם של קוראים רבים - שהחליטו לתרום כסף ואספו עבורה יותר מ-21 אלף שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הודות ליותר מ-175 אנשים ולעשרות שנרשמו לסייע לר' ותרמו עבורה יותר מ-21 אלף שקלים, קיבלה ר' הזדמנות נוספת. זאת לאחר שבמהלך הסגר השני, היא הידרדרה למכירת סמים מאחר שנקלעה למצב כלכלי קשה מנשוא - והייתה חסרת אמצעים כדי לכלכל את ילדיה.

בריאיון הקודם, ר' ישבה כפופה ולא הצליחה לעצור את הדמעות, אך בשיחה עימה הפעם, היו אלו דמעות של התרגשות. "אני כל הזמן מקבלת טלפונים, אנשים ששואלים איך אפשר לעזור", סיפרה בחיוך רחב. "שילמו לי את חשבון החשמל, עזרו לי בקניות והביאו לי בגדים. הבית שלי עכשיו מפוצץ בדברים. אני בשוק".

"יהיה לי אוויר לכמה חודשים, אנשים שולחים לי הודעות מחזקות"

"וואו, אני מרגישה כאילו ללב שלי נכנס עכשיו דם - והוא חוזר לפעול", סיפרה ר'. "הסכום הזה מאפשר לי לכסות את התשלום לשכירות לכמה חודשים ויהיה לי אוויר. הילדים שלי בשמיים ואנשים עדיין שולחים לי הודעות מחזקות".

נוסף על כך, לאחר שפורסמה הכתבה הוחלט לבחון את התאמתה של ר' לבית משפט קהילתי בעקבות כתב האישום שהוגש נגדה. מדובר בהליך המשמש כהליך פלילי חלופי לאלו שנמצאו מתאימים לעבור הליכי שיקום בקהילה.

"כל הגורמים מבינים שמדובר במקרה מורכב שמצריך הירתמות של גורמי הרווחה וסיוע, כך שר' תוכל לשקם את חייה", אמר עורך דינה יריב אבירם מהסנגוריה הציבורית ל-N12. "הנחת היסוד בעבודת בית המשפט הקהילתי היא כי חלק ניכר מההתנהגות העבריינית החוזרת היא סימפטום לבעיות עומק חברתיות, אישיות וכלכליות. לכן התמודדות עם תופעת הפשיעה צריכה לכלול פתרונות מערכתיים לבעיות אלה. המסגרת של ההליך הקהילתי מאפשרת מציאת מענים רלוונטיים לבעיות מורכבות והפנייה לתהליכי שיקום תוך כדי פיקוח של בית המשפט. כבר בשלב הזה הסיוע המשפטי במשרד המשפטים פועל לסייע לר' להסדיר את חובותיה".

לתרומות נוספות לר'