לאחר שדיווחנו מוקדם יותר על חתונה עם מאות משתתפים שפוזרה אמש (שלישי) בבית עילית, כעת התפרסמה תמונה מהאירוע, בה נראה קצין משטרה מתחנת בעיר כשהוא מקבל ברכה מהאדמו"ר מתולדות אברהם יצחק, סבו של החתן. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התמונה החדשה מעמידה בסימן שאלה את הודעת המשטרה, בה נאמר שהשוטרים שהגיעו למקום עמדו מול דלתות נעולות ושהחוגגים סירבו לפותחן. לפי דיווחים נוספים, כשהשוטרים נכנסו למקום האירוע - האדמו"ר שוחח איתם ואף הציע להם יין. בעקבות התמונה שפורסמה, מפקד המחוז ניצב משה ברקת הנחה לזמן את הקצינים לבירור.

מתיעוד שהתפרסם מהאירוע ומהודעת המשטרה עולה כי במקום היו מאות חסידים שהתאספו בניגוד להנחיות, כשהם לא עוטים מסכות. במשטרה ציינו כי בעת שכוחות המשטרה עסקו בפיזור המשתתפים, החלו להתאסף עשרות משתתפים מחוץ למקום האירוע, להפר את הסדר, להתעמת עם השוטרים, ליידות אבנים לעברם וגרמו נזק לרכבי המשטרה. כוחות נוספים הוזעקו למקום והם פעלו לפיזור של המשתתפים ולאיתור מארגני החתונה – שזומנו לחקירה יחד עם מעורבים נוספים באירוע.

מהמשטרה נמסרו שתי תגובות לאירוע החריג. בהודעה הראשונה נכתב כי מפקד המחוז ניצב משה ברקת "רואה בחומרה את התנהלות הקצינים", והנחה את מפקד מרחב יהודה לזמן אותם לבירור "שבסיומו יועברו החומרים לבחינת מחלקת משמעת". בהודעה אחרת שפורסמה זמן קצר לאחר מכן כבר נכתב כי בהוראת ממלא מקום המפכ"ל - אותם קצינים יועברו מתפקידם, "עד לסיום הבירור בעניין".

על פי נתוני משרד הבריאות מאתמול, בראש רשימת הערים האדומות נמצאים שני יישובים חרדיים; ביתר עילית ומודיעין עילית. בביתר עילית, נרשם ממוצע של כ-126 מאומתים חדשים לכל 10,000 נפשות, ואחוז הבדיקות החיוביות בעיר עומד על 26%. מספר החולים הפעילים עומד על 956. במודיעין עילית ממוצע החולים עומד על כ-167 בני אדם לכל 10,000 נפשות, עם שיעור בדיקות חיוביות של 18% ו-1,579 חולים פעילים.