בידוד ביתי? רוב החוזרים מחו"ל בכלל לא מקפידים על כך: ביום בו נמל התעופה בן גוריון החל לפעול ללא סינון של ועדת החריגים וצמידים לא מחולקים לשבים מחו"ל עקב מחסור, נתונים מטרידים שהגיעו הערב (ראשון) לידי "תוכנית חיסכון" מגלים שרבים מהישראלים שחזרו ארצה ונשלחים לבידוד ביתי - כלל לא מקפידים עליו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהנתונים עולה שרק 20% מהישראלים ששבים מחו"ל מקפידים על הנחיות הבידוד הביתי - ובמציאות החדשה שבתוקף החל מהיום, אין למעשה דרך לפקח עליהם פיקוח הדוק כמו עם צמיד אלקטרוני או באמצעות בידוד במלונית קורונה. ומקרב הישראלים שהספיקו לקבל את הצמיד - 6 הפרו את ההנחיות. 

עוד עולה מהנתונים ש-1 מכל 5 ישראלים שנוחתים בארץ וחייב לעבור בדיקת קורונה, מצליח להתחמק ממנה ולמעשה לא נבדק. הדבר הזה גרם לכך שב-3 החודשים האחרונים, נכנסו 1,838 חולי קורונה לישראל שהדביקו גם אחרים. 

שרת התחבורה, מירי רגב, הגיבה לדברים בריאיון ל"תוכנית חיסכון", לאחר שהוצגו בפניה הנתונים: "יש כאן מתווה מאוד זהיר של הממשלה, אנחנו חייבים לאפשר לישראלים לממש את הזכות לבחור ולהיבחר לקראת הבחירות, זו מדינה דמוקרטית", אמרה.

"קיבלנו החלטה שקולה ונבונה של כניסת עד 3,000 ישראלים ביום עד לבחירות מתוך הבנה שמי שמגיע יצטרך ללכת לבידוד ביתי", הוסיפה רגב, "כל מי שמגיע לשדה חייב לעבור בדיקה 72 שעות לפני אחרת הוא לא עולה למטוס. המשטרה מקבלת את השמות של כל מי שחזר ארצה ומתכוונת אחד ליום או יומיים לבדוק האם האדם נמצא בבידוד או לא".