המערכת החורפית שמלווה אותנו בימים האחרונים עדיין בעיצומה ונכון לערב זה (שלישי) ירדו בארץ עשרות מילימטרים של גשם - מצפון הארץ ועד לנגב. הגשמים הממושכים גרמו לשיטפונות ולהצפות במקומות רבים, כשבנחל חילזון שבגליל שלושה בני אדם נלכדו בתוך רכב ונסחפו עם הזרימה, אין סכנה לחייהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהבוקר בלבד ירדו ברחבי הארץ כמויות גשם מרשימות: בחיפה ירדו 50 מ"מ, בכפר גלעדי 37 מ"מ, חרשים 32 מ"מ, מרום גולן 29 מ"מ, צפת 28 מ"מ, זכרון יעקב 14 מ"מ, ת"א 10 מ"מ ובית דגן עם 9 מ"מ של גשם מהבוקר. בעקבות הגשמים העזים שלושה בני אדם נסחפו בנחל חילזון עם רכבם ונלכדו בתוכו. לוחמי האש מתחנה אזורית גליל מרכזי הגיעו למקום יצרו קשר עם השלושה ונעשו פעולות על מנת לחלץ אותם כשלשלושה לא נשקפת סכנה לחייהם.

רכב תקוע בנחל חילזון
רכב תקוע בנחל חילזון

הגשם הגיע גם לאזור צפון הנגב ובהדרגה במהלך שעות הלילה הוא צפוי להתחזק, כששיא מערכת הגשם יהיה מלפנות בוקר עד מחר בצהריים, בין 6 ל-9 בבוקר צפויות להיות כמויות הגשם הכי משמעותיות. בפרק הזמן הזה יש חשש לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח, הצפות בחוף ובשפלה.

בנוסף, מחר צפויים לרדת בין 50 ל-80 ס"מ שלג בחרמון, ברמת הגולן יירדו ס"מ בודדים. בין שעות הבוקר לצהריים יהיה שלג שלא ייערם בפסגות הגבוהות של הרי הגליל והמרכז – צפת, גוש עציון וחברון. משעות הצהריים המערכת תחלש ובלילה יהיה קר מאוד עם חשש לכפור, קרה וקרח על הכבישים. גם ביום חמישי נישאר עם מזג אוויר קר וללא גשם.