מספר מסיבות פורים המוניות התרחשו הלילה (בין רביעי לחמישי) בתל אביב-יפו בניגוד להנחיות הקורונה. מאות צעירים נצפו במסיבות הרחוב שהתקיימו בכמה מוקדים ובהם אזור כרם התימנים, שוק הכרמל וכיכר דיזנגוף, תוך שהם רוקדים ומבלים כשהם ללא מסיכות וללא הקפדה על כללי הריחוק החברתי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כדי למנוע את אותם מראות שנצפו הלילה, הממשלה החליטה שלשום (שלישי) על עוצר לילי בזמן חג הפורים שצפוי להתחיל היום ויימשך עד ליום ראשון החל מהשעה 20:30 בערב ועד השעה 05:00 בבוקר בכל יום. ולמרות החלטת הממשלה – היו שבחרו להקדים את חגיגות הפורים במסיבות ענק.

הבוקר הודיעה המשטרה כי פיזרה התקהלות אסורה שהתקיימה אמש ברחוב יום טוב שבתל אביב ורשמה קנסות למספר בתי עסק שפעלו במקום. השוטרים שהבחינו כי מדובר בהתקהלות אסורה בהשתתפות מאות מבלים, תוך הפרה בוטה של ההנחיות, פיזרו את המשתתפים לבתיהם וקנסו את אלה שסירבו להתפזר.

שר הבריאות אדלשטיין התייחס לנושא והדגיש: "החוגגים במסיבות ההדבקה צריכים לדעת - זינוק בתחלואה יהיה רשום על שמכם, סגירת עסקים תהיה בגללכם, אובדן חיי אדם יהיה על מצפונכם. אתם רואים את המצב, אתם רואים איך גם צעירים נופלים לתחלואה קשה, איך המוות מגיע לכל גיל. תתעשתו, עוד לא מאוחר מדי!".

גם פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש גינה ותקף את האירועים ההמוניים: "מגנה בתוקף קיומן של מסיבות כמו אלו שחזינו בהן לפני זמן קצר בת"א. אנחנו מתריעים מדי יום מעל לכל במה אפשרית על חשיבות ההקפדה על ההנחיות, ועל שמירה על בריאות כולנו בכדי לנצח את מגפת הקורונה המסוכנת, ובסוף אנחנו נתקלים בתמונות המקוממות של חגיגות והתקהלויות המוניות חסרות אחריות. האחריות היא גם בידי הציבור, ומצער מאוד שכך בוחרים להתנהג בימים אלו, כשנתוני התחלואה עדיין גבוהים".

מסיבה המונית בת"א
מאות חוגגים בתל אביב

המשטרה הגיעה מאוחר יותר לחלק ממוקדי המסיבות ופינתה את החוגגים. טרם נמסרה תגובת המשטרה להפרת ההנחיות באירועים הלילה.