מפלס הכינרת עלה ביממה האחרונה ב-2 סנטימטרים - ובכך השלים הבוקר (שישי) זינוק של 22 ס"מ בשבוע אחד ועד למילוי הכינרת נדרשים 93 ס"מ. לאחר עצירת גשמים ממושכת שנמשכה כשלושה שבועות, חווינו השבוע סוף סוף חורף כהלכתו. הגשמים התמקדו בצפון ומרכז הארץ והביאו ברכה למשק המים ולחקלאים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את השינויים במפלס האגם אפשר לראות היטב הבוקר גם מנקודת המבט של הרחפן, ובעיקר באמצעות הנחלים בצפון שהחלו לזרום בעוצמה רק השבוע, לראשונה בחורף הזה. בשיא המערכת הזרימה בנחלים בירדן הגיעה ל-80 קוב לשנייה, ומאז שיא הזרימות ירד, אולם גם כעת היא נמשכת בעוצמה גבוהה יחסית לתקופה.

הזרימה הזאת תמשיך בזכות הגשמים הרבים שירדו גם בשבועות הקרובים והצפי הוא שעד לסוף אפריל תימשך העלייה במפלס, אך למרות האופטימיות נראה שהכינרת לא תתמלא השנה ולא יהיה צורך בפתיחת סכר דגניה, זאת מכיוון שברשות המים הוחלט לשאוב מים למוביל הארצי במשך כל החורף, בניגוד למקובל בשנים הקודמות, וזאת כדי להימנע מ"איבוד" מים יקרים.

"מפלס הכנרת נמצא כיום קצת פחות ממטר מתחת לקו האדום העליון", אמר ד"ר עמיר גבעתי, מומחה לאקלים מחברת קליימסל. "אם לא יקרה משהוא בלתי צפוי, רום המים באגם לא יגיע גם באביב הקרוב לסף גלישה המצריכה את פתיחת סכר דגניה והסכר יוסיף להישאר סגור".